Kalousek: Nebudeme vařit pivo! Nas***ý Zimola: Privatizaci Budvaru nedovolím!

České Budějovice - Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) na základě vývoje událostí kolem Budvaru požádá premiéra Petra Nečase (ODS) o veřejnou záruku, že vláda pivovar nezprivatizuje. V opačném případě bude iniciovat návrh zákona, který privatizaci zakáže, řekl hejtman Zimola v pondělí novinářům.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371
doporučujeme

Jihočeský kraj vnímá podle hejtmana Zimoly vývoj událostí kolem Budějovického Budvaru se silným znepokojením. "Nechci věc personifikovat, nejde o ředitele Budvaru Bočka, ale o celý pivovar. Už jen to, že kontrola podniku začala v době Bočkovy dovolené, poškozuje dobré jméno pivovaru. Budvar je vysoce úspěšný podnik, zaměstnává v regionu stovky lidí. Zvedá výstav i v době, kdy pivovarnictví stagnuje a vykazuje vynikající hospodářské výsledky. Jakákoliv snaha podnik poškodit je pro mě nepřijatelná," řekl hejtman.

Jiří Zimola chce během pondělka vyzvat premiéra Nečase k tomu, aby vydal v nejkratší možné době veřejný slib, že vláda nemá v úmyslu budvar privatizovat. "To by rozhodně celou situaci uklidnilo. Pokud premiér odmítne, budu iniciovat návrh zákona, který privatizaci Budvaru této i příštím vládám zakáže. Návrh vzejde buď jako iniciativa kraje nebo jej navrhne některý z poslanců. Pokud by zákon neprošel, vyhlásíme krajské referendum na téma privatizace pivovaru. Jsme si vědomi, že výsledky referenda nejsou pro vládu závazné, ale přesto by vláda názor Jihočechů neměla ignorovat," vysvětlil Zimola.

Zimola události kolem Budvaru vnímá jako hejtman kraje, na jehož území úspěšný podnik stojí, ale i jako člen dozorčí rady pivovaru. "Snahy o privatizaci tu byly už za Topolánkovy vlády, Fischerova vláda úředníků je zastavila a nyní je privatizace opět aktuální. Argument, který před časem použil ministr Kalousek, že stát tu není od toho, aby vařil pivo, neobstojí. Nevidím jediný důvod, aby stát nebo územní celek nemohl být úspěšným podnikatelem. Úspěšný podnik, kterým Budvar rozhodně je, tak přináší užitek všem, nejen úzké zájmové skupině. Navíc nechceme dopadnout tak, jako kdysi Kladno s podnikem Poldi," dodal Hejtman.

Loading...
Témata: budvar | privatizace
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019: Největší zájem byl v Praze. Voličů přišlo víc než posledně

25.05.2019 15:43 Zájem Čechů o volbu poslanců Evropského parlamentu byl letos zřejmě o něco vyšší než před pěti lety…

Eurovolby 2019 ONLINE: Volební místnosti uzavřeny. Výsledky budou zítra

25.05.2019 14:28 Aktualizováno České volby do Evropského parlamentu, v pořadí čtvrté, dnes ve 14:00 skončily. Voliči v nich…

Alkohol za volantem neprojde. Vláda odmítne toleranci

25.05.2019 11:50 Kvůli záporným dopadům na bezpečnost silničního provozu vláda patrně odmítne návrh poslanců…

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama