Kalousek: Nebudeme vařit pivo! Nas***ý Zimola: Privatizaci Budvaru nedovolím!

České Budějovice - Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) na základě vývoje událostí kolem Budvaru požádá premiéra Petra Nečase (ODS) o veřejnou záruku, že vláda pivovar nezprivatizuje. V opačném případě bude iniciovat návrh zákona, který privatizaci zakáže, řekl hejtman Zimola v pondělí novinářům.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371
doporučujeme

Jihočeský kraj vnímá podle hejtmana Zimoly vývoj událostí kolem Budějovického Budvaru se silným znepokojením. "Nechci věc personifikovat, nejde o ředitele Budvaru Bočka, ale o celý pivovar. Už jen to, že kontrola podniku začala v době Bočkovy dovolené, poškozuje dobré jméno pivovaru. Budvar je vysoce úspěšný podnik, zaměstnává v regionu stovky lidí. Zvedá výstav i v době, kdy pivovarnictví stagnuje a vykazuje vynikající hospodářské výsledky. Jakákoliv snaha podnik poškodit je pro mě nepřijatelná," řekl hejtman.

Jiří Zimola chce během pondělka vyzvat premiéra Nečase k tomu, aby vydal v nejkratší možné době veřejný slib, že vláda nemá v úmyslu budvar privatizovat. "To by rozhodně celou situaci uklidnilo. Pokud premiér odmítne, budu iniciovat návrh zákona, který privatizaci Budvaru této i příštím vládám zakáže. Návrh vzejde buď jako iniciativa kraje nebo jej navrhne některý z poslanců. Pokud by zákon neprošel, vyhlásíme krajské referendum na téma privatizace pivovaru. Jsme si vědomi, že výsledky referenda nejsou pro vládu závazné, ale přesto by vláda názor Jihočechů neměla ignorovat," vysvětlil Zimola.

Zimola události kolem Budvaru vnímá jako hejtman kraje, na jehož území úspěšný podnik stojí, ale i jako člen dozorčí rady pivovaru. "Snahy o privatizaci tu byly už za Topolánkovy vlády, Fischerova vláda úředníků je zastavila a nyní je privatizace opět aktuální. Argument, který před časem použil ministr Kalousek, že stát tu není od toho, aby vařil pivo, neobstojí. Nevidím jediný důvod, aby stát nebo územní celek nemohl být úspěšným podnikatelem. Úspěšný podnik, kterým Budvar rozhodně je, tak přináší užitek všem, nejen úzké zájmové skupině. Navíc nechceme dopadnout tak, jako kdysi Kladno s podnikem Poldi," dodal Hejtman.

Loading...
Témata: budvar | privatizace
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Čau lidi, teď hodně lidí naštvu." Babiš se tvrdě vysmál demonstrantům a…

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném týdenním hlášení pustil do demonstrantů a jednoho…

Vyjednal jsem neomezená data, tvrdí Babiš. Podle operátora je to lež

17.06.2019 19:45 Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Do konce srpna…

Policie kvůli prodeji bytů v Praze 1 obvinila na 30 lidí

17.06.2019 19:17 Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména…

Neuvěříte, co politikům platíme z našich daní

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama