Máme jen luxusní trafiku ČSSD a billboardy hejtmana Ratha

Praha - Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu nefunguje a stala se z něj luxusní trafika pro sociální demokraty, kritizuje středočeská ODS. Novináře o tom v pondělí informovala krajská zastupitelka za občanské demokraty Dagmar Nohýnková.

Přidejte svůj názor

371

"Pokud si projdeme cíle, s nimiž kraj zastoupení před osmi roky otevíral, a budeme hledat jejich naplnění, výsledky jsou velice neuspokojivé. Dnes již bruselská mise neplní žádný z nich," řekla Nohýnková. Dodala, že původním záměrem bylo posílení postavení Středočeského kraje jako významného regionu jednoho z nových států, o který se rozšířila Evropská unie.

Zastoupení v Bruselu mělo také prostřednictvím osobních kontaktů udržovat a rozvíjet dvoustranné vztahy a podporovat dobré jméno kraje. Neméně důležitou úlohu mělo sehrát v prosazování hospodářských zájmů, zejména vybudováním důležitých kontaktů, nezbytných pro lobbing a přístup k informacím.

Kontakty měly také přispět k lepší informovanosti o požadavcích rozhodujících orgánů EU při věcném a formálním zpracovávání projektů na čerpání unijních prostředků. "Když ovšem vidíme problémy, které současné vedení kraje s čerpáním evropských peněz má, těžko se dá říci, že by tuto svou funkci zastoupení plnilo," podotkla Nohýnková.

Ani navazování kontaktů s významnými evropskými investory se na půdě bruselského vyslanectví nekoná, protože odtud v poslední době do Středočeského kraje žádný investor nepřišel.

Dalším záměrem byla prezentace regionu jako zajímavé turistické destinace. "Jenže těžko nabízet kraj jako zajímavou turistickou destinaci, když chybí stravovací a ubytovací kapacity na evropské úrovni. Podpora cestovního ruchu bohužel skončila jen u billboardů hejtmana Ratha na ruzyňském letišti," upozornila Nohýnková.

ODS tvrdí, že bruselské středisko není ani kulturním centrem kraje, protože vedení středních Čech zde pořádané výstavy pouze podporuje. Stejně tak zařízení neplní svou funkci při podpoře vzdělávání.

"Zastoupení tak jen zbytečně zatěžuje krajský rozpočet, " uzavřela Nohýnková.

Témata: ODS | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama