Ministr školství lže! ČSSD ukázala veřejnosti dopis od Evropské komise

Praha - Dopis od Evropské komise, jehož existenci několikrát popřel ministr školství Josef Dobeš (VV), ukázala veřejnosti ČSSD. Ministr Dobeš lže a premiér Petr Nečas (ODS) by ho měl odvolat, řekl v pondělí stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Marcel Chládek

Dopis měl být adresovaný Haně Podubecké, ředitelce odboru Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Podle Chládka dostalo kopii i ministerstvo financí a ministerstvo pro místní rozvoj.

"Vzhledem k tomu, že ho pan ministr neviděl, může si ho v Lidovém domě vyzvednout," uvedl Chládek. Podle jeho slov připravili sociální demokraté i překlad dopisu do češtiny. "Aby to měl pan ministr jednodušší," vysvětlil.

V dopise se podle stínového ministra píše o možném pozastavení čerpání evropských peněz, a to nejenom v objemu 1,2 miliardy, jak deklaruje ministerstvo. Podle ČSSD hrozí zastavení celého programu. V něm mohla Česká republika získat v nynějším rozpočtovém období 53 miliard korun. "Ocitli jsme se ve velmi rizikovém pásmu, hrozí, že tyto prostředky nebudou vyplacené," dodal stínový ministr, premiér by měl podle sociálních demokratů Dobešovi "setnout hlavu, kterou dal ministr na špalek". Aktivity ministerstva školství přirovnal Chládek k hraní ruské rulety s českým školstvím.

"V pátek se objevila informace, že má být zastaven celý operační program. Dnes dopoledne jsem to ověřoval. Žádný takový dopis nedorazil do České republiky. Garantuji čerpání všech peněz a garantuji, že Česká republika nepřijde o tyto peníze. Kdyby se to nestalo, pak přebírám osobní zodpovědnost," prohlásil v pondělí ministr.

Dobeš zdůraznil, že problémy s čerpáním peněz operačních programů na ministerstvu zdědil po svých předchůdcích. "Nastaveno a rozehráno to bylo dávno přede mnou. Projekty jsou problematické a byly problematické ještě předtím, než jsem usedl na ministerstvo. Je to moje odpovědnost, ač jsem to zdědil. Je to čistě moje odpovědnost," prohlásil ministr.

Témata: Dobeš, Josef | ČSSD
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud vyhověl senátorům, škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců

10.12.2018 15:54 Aktualizováno Soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci.…

Kvůli Zemanovi a BIS se sejde senátní výbor, Ovčáček útočí na Fischera

10.12.2018 15:24 Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném…

Piráti zahájili primárky pro eurovolby, o post lídra není zrovna bitka

10.12.2018 12:58 Piráti začali hledat své kandidáty do Evropského parlamentu v primárních volbách. Budou je…

Schwarzenberg se naváží do Babiše: Takto mu to spočítal kvůli miliardovým…

10.12.2018 12:10 Jeden ze zakladatelů TOP 09 a současně i čestný předseda této strany Karel Schwarzenberg se tvrdě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama