Věci veřejné opět vyhrožují odchodem z vlády

Praha - Předseda poslanců Věcí veřejných (VV) Vít Bárta v pondělí pohrozil, že by se Evropská smlouva o fiskální odpovědnosti mohla stát další rozbuškou pro vládní krizi. Informovala o tom večer Česká televize.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nejmenší vládní strana totiž pohrozila, že pokud premiér Petr Nečas (ODS) ustoupí ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) a podepíše smlouvu bez referenda, bude to považovat za porušení koaliční smlouvy.

Premiéra, který se před týdnem v Bruselu k fiskální unii jménem Česka odmítl připojit, vzápětí za jeho postoj tvrdě kritizoval právě ministr zahraničí. Uvedl dokonce, že Nečasův postoj škodí českým národním zájmům. Předseda vlády kontroval prohlášením, že Schwarzenberg špatně a málo pracuje a tráví příliš mnoho času v zahraničí.

"Jestliže dojde k zásadnímu porušení koaliční smlouvy, je tu první předstupeň rozpadu koalice. To je samozřejmě smírčí jednání koaličních stran," komentoval situaci předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta.

Zbytek Věcí veřejných ale taková ultimata odmítá. Místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová, Dagmar Navrátilová i předseda Radek John pro v pondělí Mediafax odmítli, že by takový postoj byl názorem celé strany.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama