Senátoři ODS bědují: ČSSD zneužila Senát k předvolebnímu mítinku

Praha - Ze zneužití prostor Senátu k předvolebnímu mítinku obvinil senátorský klub ODS opoziční sociální demokraty v souvislosti s pořádáním úterního veřejného slyšení k petici proti penzijní reformě. Občanští demokraté tvrdí, že byla akce tendenční, protože mezi řečníky převažovali členové ČSSD a odboráři.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Právě kvůli tomu, že drtivá většina vystupujících během veřejného slyšení byla z řad sociálních demokratů, včetně jejich předsedy Bohuslava Sobotky a z řad odborových předáků, nešlo podle senátorů ODS o standardní projednávání petice, ale o prezentaci politických názorů a postoje odborů.

"Jde o bezprecedentní zneužití Senátu k bezplatnému předvolebnímu mítinku ČSSD. Klub senátorů ODS konstatuje, že se Senát proměňuje pod vedením ČSSD na hlásnou troubu odborů," uvedl senátorský klub občanských demokratů v písemném prohlášení.

V pořádku nebylo podle ODS ani samotné pořádání veřejného slyšení v Senátu. "Ta petice byla určena, jak vyplývá z názvu, Poslanecké sněmovně, to je pořádku. Není ale možné zacházet takto libovolně s petičním zákonem a napsat k petici průvodní dopis a poslat to samé Senátu a tvářit se, že je to ta samá petice," řekl Mediafaxu člen senátního ústavně-právního výboru Jaroslav Kubera (ODS).

Hlavním podnětem pro pořádání veřejného slyšení v horní komoře byla petice proti důchodové reformě a za odchod kabinetu Petra Nečase (ODS), za kterou stojí ČSSD. Pod petici se jí podařilo získat v listopadu přes 90 tisíc podpisů.

Témata: ČSSD | ODS | senát
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama