Nečas se Schwarzenbergem zanechají hádek!

Praha - Předseda vlády Petr Nečas (ODS) se s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) na svém úterním jednání dohodl, že ve věci vstupu České republiky do fiskální unie zanechají hádek a budou společně hledat řešení. Premiér to uvedl ve své tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

371

"Dnes jsem se sešel s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem. Diskutovali jsme o záležitostech týkajících se schválení evropské smlouvy o fiskální unii. Shodli jsme se na tom, že chceme vést další jednání, která povedou k dosažení shody nad touto evropskou smlouvou," sdělil Nečas.
 
Premiér s ministrem zahraničí dosud neměli příležitost vyříkat si mediální přestřelku kvůli Nečasovu odmítnutí smlouvy o fiskální unii z očí do očí. Dřív, než se předseda vlády vrátil z Bruselu, odletěl šéf diplomatice do Izraele a odtud následně na bezpečnostní konferenci do Mnichova.
 
Čas si proto na sebe našli až v úterý při jednání Poslanecké sněmovny.
 
Nečas nicméně už minulý týden ve čtvrtek při interpelacích ve sněmovně přiznal, že způsob, jakým si oba politici vyměňovali názory, poškodil zájmy České republiky. Zatímco Schwarzenberg káral premiéra za jeho odmítavý postoj k dokumentu, který zatím kromě Česka nepodpořila už jen Velká Británie, Nečas ho zase vykázal s jeho výroky na tancovačku do Čimelic. Dotčené obci se pak omluvil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama