Starosta Čimelic pošle Nečasovi dopis se seznamem tancovaček

Čimelice - Písemnou reakci na omluvu premiéru Petru Nečasovi (ODS) zašle během středy čimelický starosta Vladimír Pánek. Součástí dopisu bude také seznam kulturních akcí, které se budou v Čimelicích konat, řekl agentuře Mediafax starosta Pánek.

Přidejte svůj názor

Petr Nečas (ODS)

Nejbližší tancovačka, sportovní ples, se v Čimelicích na Písecku koná v sobotu 11. února. "Během středy zašlu premiéru Nečasovi písemnou reakci na jeho omluvu. K ní přiložím také seznam akcí, které se budou v Čimelicích pořádat. Nepředpokládám, že by premiér stihl již sobotní sportovní ples, spíše čekám, že přijede na některou z pozdějších akcí. Pokud však bude chtít přijet už v sobotu, rádi jej u nás přivítáme," vysvětlil starosta.
 
Premiér Nečas urazil čimelické tím, že použil při kritice Karla Schwarzenberga úsloví, že by měl šéf diplomacie své projevy zvažovat, neboť to nejsou výroky z vesnické tancovačky někde v Čimelicích.
 
"Toto Vaše přirovnání mě jako starostu obce i ostatní občany Čimelic uráží. Pokud se ve vládě snažíte vzájemně napadat a urážet, je to vaše věc a vaše svědomí. My se však na kulturních akcích tak nechováme," reagoval starosta.
 
Premiér Nečas se později za své výroky obyvatelům Čimelic omluvil.

Témata: Nečas, Petr
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Menšiny do plynu? Extajemník SPD odmítl obžalobu za výroky, naopak se prý…

13.12.2018 12:22 Bývalý tajemník SPD Jaroslav Staník dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1 odmítl obžalobu, která ho…

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama