Levice chce jednat o kolapsu na úřadech a o školství, pravice je proti

Praha - Dvě mimořádné schůze svolala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) na čtvrtek. V devět hodin ráno začne 34. schůze, deset minut po jejím skončení také mimořádná 35. schůze dolní komory.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

O svolání dvou mimořádných schůzí stáli opoziční poslanci, kteří chtějí na plénu projednat dva aktuální politické problémy, se kterými se vláda potýká. Na programu v pořadí 34. schůze sněmovny, která začne ve čtvrtek už v 9.00, je tak jediný bod - Informace předsedy vlády o kritické situaci při čerpání prostředků z fondů Evropské unie.

Nedostatky a chyby při čerpání financí z EU chtěli probírat hlavně sociální demokraté. Ti tvrdí, že jednotliví ministři koaliční vlády neplní své povinnosti, když nečerpají prostředky z evropských fondů, které by jinak mohly Česku výrazně pomoci v době ekonomické krize.

Deset minut po skončení schůze 34. schůze by měla odstartovat schůze 35., na jejímž programu je také jen jediný bod: Informace ministra práce a sociálních věcí ke kolapsu činnosti Úřadu práce České republiky.
O svolání mimořádné schůze k tomuto tématu požádali rovněž sociální demokraté, kteří svůj záměr avizovali již ve středu minulý týden.

"Chceme svolat mimořádnou schůzi sněmovny k situaci na úřadech práce. Aby také pan ministr Drábek vyvrátil vážná podezření z klientelismu," uvedl ve středu šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Problémy s vyplácením sociálních dávek na úřadech práce nelze podle sociální demokracie přehlížet, protože ztěžují život tisícům lidí. "Systém, který nastavil ministr Drábek, nefunguje a způsobuje problémy," doplnil Sobotka.

Do mimořádných schůzí pravděpodobně zasáhne vystoupení premiéra Petra Nečase (ODS), který má sněmovnu v 11 hodin informovat o nedávném summitu Evropské rady. Po ukončení mimořádných schůzí se poslanci vrátí k řádné, třiatřicáté, schůzi dolní komory.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama