Klaus to teď nějak "fláká", tvrdí Češi

Praha - Prezident Václav Klaus letos dbá o vážnost a důstojnost svého úřadu výrazně méně než před rokem, pohoršil si také ve znalostech problémů běžných lidí a kontaktu s nimi. Vyplývá to aspoň z dat, která ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Václav Klaus

Že prezident dbá o důstojnost svého úřadu, si myslí 70 procent respondentů. Ještě před rokem byl jejich počet o 10 procentních bodů vyšší, o stejné číslo se přitom letos zvýšil počet negativních odpovědí. Nevážnost nebo nedůstojnost Klausovi v jeho úřadě přičetlo 26 procent lidí, což je pro něj podle dlouhodobých dat CVVM vůbec nejhorší výsledek.

Na samé dne se navíc hlava státu letos propadla v hodnocení kontaktu s občany a znalosti jejich problémů. Že se Klausovi v tomto ohledu daří, uvedla necelá třetina oslovených. Opak si myslelo 58 procent lidí.

Výrazný propad prezident zaznamenal také v hodnocení jeho reprezentace Česka v zahraničí. Tady mu kladné body připsalo jen zhruba šest respondentů z deseti, dvě pětiny lidí mu daly naopak černý puntík.

Nejlépe veřejnost Václava Klause hodnotila v plnění funkce, která mu byla svěřená ústavou. Podle více než poloviny oslovených prezident působí jako autorita. O jeho vlivu na vnitropolitický život je naopak přesvědčeno jen 45 procent účastníků průzkumu.

CVVM postavilo svoji zjištění na souboru 1090 respondentů starších 15 let, se kterými vedli tazatelé osobní rozhovory v první polovině ledna.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama