Rebelové Paroubek a Doktor jsou naštvaní! Přišli o funkce i vyšší plat

Praha - Podle očekávání odvolala ve čtvrtek Poslanecká sněmovna exposlance ODS Michala Doktora (nez.) a Jiřího Paroubka (NS-LEV21) ze sněmovního rozpočtového výboru. O změnách se mluvilo delší dobu a například Paroubek označil tento krok ze strany sociálních demokratů za akt politické msty.

Přidejte svůj názor

Michal Doktor

Poslance ve vlivném rozpočtovém výboru sněmovny nahradí Radim Jirout (ODS) a Jiří Zemánek (ČSSD). Občanským i sociálním demokratům vadilo, že poslanci již nejsou členy jejich stran. Doktor i Paroubek byli zároveň místopředsedy výboru.

"Myslel jsem, že nám společně s ČSSD jde o kvalitně provedenou práci pro občany naší země. Snaha o mé odvolání z výboru je jen aktem politické msty a lidské ubohosti," prohlásil k celé věci již v úterý šéf NS-LEV21 Paroubek.

Sněmovna ve čtvrtek odklepla i další změny. Například Jiří Zemánek se kvůli rozpočtovému výboru vzdal členství ve výboru hospodářském.

Přesuny nastaly i u Věcí veřejných. Viktor Paggio nastoupí na místo uvolněné vicepremiérkou Karolínou Peake do ústavně-právního výboru sněmovny. Rezignoval přitom na členství ve výboru pro obranu, kde ho nahradí jeho další stranický kolega David Kádner.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Ovčáček má svou teorii: V kauze Agrofert jde o něco jiného. Čeští…

13.12.2018 10:48 Aktualizováno Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se domnívá, že za projednáváním střetu zájmů premiéra Andreje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama