Česko má nové důkazy ke kauze Mostecká uhelná. Předá je Švýcarům

Praha - Do Švýcarska odjede v nejbližších dnech tým policistů a státních zásupců, kteří se zabývají privatizací Mostecké uhelné. Předají tam nové důkazy, které by mohly vést ke znovuotevření případu ve Švýcarsku, uvedl ve čtvrtek v Radiožurnálu pražský vrchní státní zástupce Stanislav Mečl.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Česká republika by se tak mohla připojit k řízení a pokusit se získat 3,5 miliardy korun, které byly v souvislosti s kauzou zadrženy.

„Domníváme se, že mezi těmito důkazy mohou být i takové, které mohou vést ve Švýcarsku ještě ke znovuotevření případu, respektive k jeho vrácení do přípravného řízení. Ale to je samozřejmě plně v kompetenci švýcarské strany, jestli zvolí tento procesní postup či nikoliv. Myslím si, že tam šance ještě může být, ale je to plně v kompetenci Švýcarska,“ uvedl Mečl.

Podle pražského vrchního státního zástupce by tak Česká republika ještě mohla napravit následky průtahů, které následovaly po švýcarské výzvě, aby se Česko přihlásilo o peníze zadržené při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) kvůli tomuto otálení podal kárné žaloby mimo jiné na odvolaného vrchního žalobce Vlastimila Rampulu a jeho náměstka Jiřího Grygárka.

Mečl teď ze stejného důvodu navrhuje ministrovi Grygárkovo odvolání z funkce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Ovčáček má svou teorii: V kauze Agrofert jde o něco jiného. Čeští…

13.12.2018 10:48 Aktualizováno Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se domnívá, že za projednáváním střetu zájmů premiéra Andreje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama