Bobošíková volá: Chci být prezidentkou! Podpořte mě

Praha - Jana Bobošíková (Suverenita)ve čtvrtek oznámila, že bude kandidovat na prezidentku České republiky. A neotálí. Už rozhazuje sítě - hodlá co nejdříve získat 50 tisíc podpisů občanů pod petici, jež jí umožní stát se oficiální kandidátkou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jana Bobošíková (Suverenita)

Přímou volbu prezidenta ve středu posvětil Senát, a tak už je jisté, že v příštím roce budou volit hlavu státu občané. A již jsou na světě tři jména oficiálních kandidátů - předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, expremiér úřednické vlády Jan Fischer a nově i žena, jež v mnohém sdílí názory současného prezidenta Václava Klause - Jana Bobošíková.

Ta se o post ucházela již jednou, když ji do boje nominovala komunistická strana. Neuspěla. Nyní se na Hrad hodlá pokusit dostat podruhé.

Jelikož nikdo z její strany není v Parlamentu, zbývá jí jen jedna cesta, jak se stát oficiální uchazečkou o "trůn". Musí získat podpisy 50 tisíc občanů, kteří ji jimi podpoří. A začít se sbíráním chce co nejdříve.

Na oficiální stránce Suverenity na Facebooku se tak objevila výzva pro její příznivce a podporovatele, která žádá o pomoc se sběrem podpisů. "Kdo byste nám chtěl pomoci je získat a věděli byste o místech, kde by mohl být stoleček s plakátem a petičními archy (třeba i obchůdky, cukrárny, apod.) dejte nám prosím vědět," vyzývá strana.

Mezi upíjením kávy a uždibováním dortu ve vesnické cukrárně tak bude možné podepsat se a vyjádřit tím jediné - "Bobošíková na Hrad!".

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama