Nečas kryje korupčníky ve vládě, tvrdí Škárka

Praha - Vláda Petra Nečase (ODS) by se měla přejmenovat z protikorupční na zkorumpovanou, prohlásil v pátek na tiskové konferenci poslanec Jaroslav Škárka (nez.). Předseda vlády Petr Nečas (ODS) podle něj kryje úplatkářství předsedy poslanců VV Víta Bárty a tunelování ministra školství Josefa Dobeše (VV).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaroslav Škárka

"Protikorupční premiér hájí korupčníky," prohlásil Škárka. Jako důkaz připomněl svou čtvrteční interpelaci, ve které se předsedy vlády dotazoval, jak chce vyřešit chyby v řízení ministerstva školství Josefem Dobešem. "Bylo to v mojí věcné interpelaci, kdy jsem poukázal na chyby jeho ministra. Pan premiér tu odpověď otočil do osobního útoku na mojí osobu - já bych řekl, že do nechutného útoku," konstatoval Škárka.

Nečas mu totiž řekl, že Dobeše odvolávat nehodlá a že by k tomu přistoupil v případě, že by Dobeš stejně jako v minulosti Škárka přijal obálku s úplatkem.

"Rád bych panu premiérovi připomněl, že podstata úplatku je, že někdo podplácí. Obálku, na kterou naráží, mi dal a podplácení se dopouštěl Vít Bárta. Já jsem převzetí obálky nahlásil na policii. Prosím tedy pana premiéra, aby uplatnil stejný morální princip na pana Bártu, přestal ho vozit vládní limuzínou na K9 a nekomunikoval s ním na K9, pokud je to pro něj tak velký problém," kritizoval Škárka. Vyzval premiéra, aby požádal Bártu o to, aby kvůli svému korupčnímu jednání odstoupil.

"Místo toho, aby premiér reagoval a postavil se korupci čelem, tak jsme všichni slyšeli, že se postavil na stranu obálkáře Bárty a tuneláře Dobeše. Je zřejmé, že premiérovi nevadí, že Česká republika přijde o peníze z evropských fondů kvůli neschopnému – nebo snad všehoschopnému – ministru školství. Je zřejmé, že premiérovi nevadí, že ministerstvo školství neustále lže o stavu evropských dotací. Je zřejmé, že premiérovi nevadí sedět ve vládě s korupčníky. A je také zřejmé, že premiér nechal volnou ruku drancování a tunelování ministerstev ze strany Věcí veřejných," rozlítil se poslanec.

"Pane premiére, chtěl bych vám vzkázat, přejmenujte vaši vládu na vládu antireformní a zkorumpovanou," uzavřel.

Témata: Nečas, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama