Paroubek se hrne do voleb! Chce křeslo hejtmana

Ústí nad Labem - Národní socialisté (NS-LEV 21) Jiřího Paroubka se připravují na krajské volby. Na ustavující krajské konferenci v sobotu partaj rozhodla, že její kandidátku v Ústeckém kraji povede právě Paroubek, šéfem tamní organizace zvolili delegáti Petra Bendu.

Jiří Paroubek
doporučujeme

Předseda národních socialistů tak povede kandidátku v kraji, ve kterém získal poslanecký mandát za ČSSD. V říjnu loňského roku však bývalý premiér sociální demokracii po zhruba 20 letech opustil. Vzápětí přišel s projektem nové partaje.

V krajských volbách, které se uskuteční na podzim, chce v Ústeckém kraji Paroubek zvítězit. Přesto krotil nadšení svých spolustraníků. "Jsme na začátku, není třeba mít velké oči. Ale v Ústeckém kraji bychom se nicméně měli snažit o co možná největší úspěch," řekl Paroubek delegátům.

Kromě Petra Bendy, který se stal předsedou krajské organizace národních socialistů, zvolili v sobotu delegáti také šest místopředsedů a 14 členů krajského vedení.

Stranu navíc podpoří v Ústeckém kraji bývalý šéf krajské policie Jiří Vorálek a předseda Regionální rady odborových svazů v Ústeckém kraji Jiří Cingr.

NS-LEV 21 má v současnosti v Ústeckém kraji 302 členů. Sobotní ustavující krajské konference se jich zúčastnilo 262.

Témata: Paroubek, Jiří | Volby
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před 30 lety se rozpadla Varšavská smlouva. Havel si ji pojil s invazí,…

25.02.2021 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Pásy jejich tanků zadusily náznaky rodící se svobody a demokracie v Maďarsku i…

Audit z Bruselu: Babiš je ve střetu zájmů ohledně zemědělských dotací.…

25.02.2021 22:05 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je podle druhého auditu Evropské komise ohledně čerpání zemědělských dotací ve…

Prodloužení stávajícího nouzového stavu je podle Spolu ústavně pochybné

25.02.2021 19:22 Prodloužení stávajícího nouzového stavu by bylo podle koalice Spolu ústavně pochybné. ODS, KDU-ČSL,…

Horní komora podpořila senátorskou novelu, která počítá se zachováním 14…

25.02.2021 16:42 Horní komora dnes podpořila senátorskou novelu o volbách do Sněmovny, která počítá se zachováním 14…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama