Nečas se tajně sešel s Babišem

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) se po Novém roce setkal s miliardářem a zakladatelem politického projektu Ano 2011 Andrejem Babišem. Informuje o tom pondělní vydání internetového deníku Insider. Tématem schůzky byla podle deníku Babišova spolupráce s někdejším šéfem rozvědky Karlem Randákem.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš

Mluvčí vlády Jan Osúch ale takové spekulace odmítl. Premiér se podle něj s Babišem setkal, hovořili ale o ekonomice, nikoliv o Randákovi. Také Babiš popřel, že by s premiérem mluvil o někdejším šéfovi rozvědky.

Premiér se podle informací Insideru s Babišem sešel proto, že podnikatel se s Randákem roky stýkal a spolupracovali spolu. Nečas se údajně chtěl ujistit, že se miliardář nepodílel na úniku informací o výplatních lístcích ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové.

Případ Nagyové se do médií dostal v polovině ledna. Vyšlo najevo, že tato blízká spolupracovnice premiéra Nečase a vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády za svou práci dostávala statisícové odměny. Přišel na to opět Insider, který také uvedl, že v březnu loňského roku ředitelka dostala plat celkem 273 tisíc korun. Po zdanění jí zbylo 190 tisíc.

A v lednu žena obdržela další odměnu ve výši 100 tisíc korun. Toto ale není jediný případ, kdy Nagyová dostala vysoké odměny. Podobné částky obdržela i rok předtím, když odcházela z Ministerstva práce a sociálních věcí. Udělil jí je opět Petr Nečas. Podle mluvčího vlády Jana Osúcha se ale nejedná o nějaké výjimečně vysoké částky, podobné dostávají prý i další zaměstnanci úřadu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama