VV si stěžují na telvize! Prý neodvysílaly jejich tiskové konference

Praha - Strana Věci veřejné uspořádala v uplynulých třech týdnech dvě tiskové konference, které se týkaly velmi zásadních a ve veřejnosti široce diskutovaných problémů naší země. Obou tiskových konferencí se zúčastnili předseda strany Radek John a její místopředseda Tomáš Jarolím.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

První tisková konference se vztahovala k podání trestního oznámení na konkrétní osoby pro podezření z možného spáchání trestného činu podvodu v souvislosti s materiálem použitým při výstavbě dálnice D47. Na druhé představitelé VV seznámili s listinnými důkazy dosvědčujícími, že ministři zahraničí, spravedlnosti a financí nekonali v potřebném čase tak, aby se Česká republika mohla včas přihlásit ke svým případným nárokům v souvislosti s kauzou MUS, a. s., a to přesto, že byli k tomu několikrát švýcarskými orgány vyzváni.

Kromě zástupců tištěných a internetových médií se obou tiskových konferencí zúčastnili i zástupci České televize, TV Nova a TV Prima, kteří zde pořizovali záznamy pro své hlavní zpravodajské relace, na programu ČT24 byl z obou tiskových konferencí vysílán přímý přenos. Po první tiskové konferenci byl místopředseda VV T. Jarolím požádán zástupci TV Nova o exkluzivní rozhovor pro hlavní zpravodajskou relaci. Přesto všechno ani jedna z uvedených televizních stanic však informace o tiskových konferencích ve svých hlavních zpravodajských relacích neodvysílala.

Protože posláním a povinností provozovatelů televizního vysílání je mj. poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů a tato skutečnost nebyla neuvedením informací z těchto tiskových konferencí v hlavním vysílacím čase naplněna, podal místopředseda VV Tomáš Jarolím v této věci stížnost, a to jak Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, tak i Radě České televize.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama