Klaus se proletí do Turecka, vezme s sebou 60 prominentních podnikatelů

Praha - Více než 60 tuzemských podnikatelů doprovodí prezidenta Václava Klause na jeho čtyřdenní státní návštěvě Turecka, která začne v úterý. Podnikatelé mají šanci získat v Turecku kontrakty v oblasti energetiky, životního prostředí, dopravě nebo těžbě surovin.

Přidejte svůj názor 1 komentář

prezident Václav Klaus

Prezident Klaus se v úterý setká v hlavním městě Ankaře se svým tureckým protějškem Abdullahem Gülem, s místopředsedou vlády Alim Babacanem a s předsedou parlamentu Cemilem Çiçekem. Prezident rovněž zahájí Česko-tureckého podnikatelské fórum, které bude pokračovat i v dalších navštívených tureckých městech Adana a Mersin. Ve městě Mersin se rovněž zúčastní slavnostního otevření nového honorárního konzulátu České republiky v Turecku, v Adaně vystoupí na tamní univerzitě.

V rámci cesty do Turecka má být podepsáno několik smluv. Představitelé České exportní banky mají mimo jiné stvrdit mandátní smlouvu o financování výstavby přístavní infrastruktury a obchodního centra v Istanbulu. Firma PSG International potvrdí se svým tureckým partnerem smlouvu o strategické spolupráci. Dalšímu oživení vzájemných kontaktů a zlepšení pomoci firmám by mohl přispět podpis Memoranda o spolupráci mezi Svazem průmyslu a dopravy ČR a partnerskou Obchodní a průmyslovou komorou Mersin.

Cestování vybraných zástupců významných firem s prezidentem není při podobných příležitostech nikterak výjimečné. Při nedávné návštěvě Česka s sebou ruský prezident Dmitrij Medveděv také přivezl řadu důležitých podnikatelů, kteří jednali hlavně o možnosti dostavby Temelína.

Témata: Václav Klaus
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama