Klaus udělil 14 milostí, pomohl i exšéfce univerzity

Praha - Prezident Václav Klaus v úterý vyhověl celkem 14 žadatelům o milost a v jednom případě rozhodl o odkladu výkonu trestu za zpronevěru. Praha - Ve většině případů ho k tomu vedly humanitární důvody, uvedla v úterý zástupkyně tiskového odboru Hradu Miroslava Jelínková.

Přidejte svůj názor

Václav Klaus (Prezident ČR)

O odkladu výkonu trestu prezident Klaus rozhodl u Tomáše Maliny, který se dopustil zpronevěry, ale způsobené škody již uhradil a zbytek se zavázal řádně splácet. Hlava státu o dalším osudu Maliny rozhodne až po vývoji jeho zdravotního stavu.

Žádosti o milost prezident vyhověl rovněž u tří cizinců. V jednom případě se jedná o státní občanku Vietnamu, které za porušení práv k ochranné známce hrozilo vyhoštění z území České republiky. "Jmenovaná, která dosud nebyla na českém území trestána, řádně pečuje o svoji dvouletou dceru, která má české státní občanství," doplnila Jelínková.

Dalším z omilostněných je původem Polák. Tomu Klaus prominul zbytek trestu a tresty odnětí svobody uložené polskými soudy za činy proti životu a zdraví, proti rodině a péči a činy proti věrohodnosti veřejných listin.

Marianu Horváthovi, státnímu občanu Slovenské republiky, prezident vyhověl v trestu uloženému za podvod. Přihlédl k tomu, že skutek se stal před více než 20 lety, kdy se trest vyhoštění ukládal pouze na dobu neurčitou.

Dvě milosti se týkaly osob, které se dopustily zanedbání povinné výživy.

Jednou z omilostněných je také Jolana Putnová, které prezident prominul trest odnětí svobody uložený za podvod, a to pod podmínkou, že se po dobu tří let od udělení milosti nedopustí trestného činu. "Přihlédl k tomu, že jmenovaná, která je upoutaná na invalidní vozík, potřebuje celodenní pomoc druhé osoby," sdělilo dále tiskové oddělení Hradu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama