Hospodaření poslanců = výsměch občanům!

Praha - Prostory herny s barem v budově, kterou vlastní město v Mrštíkově ulici v Praze 10 použijí poslanci Boris Šťastný a Jan Florián (oba ODS) jako své kanceláře. Městská část v úterním prohlášení uvádí, že uzavřela s Poslaneckou sněmovnou velmi výhodnou smlouvu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Na základě platných právních předpisů dostaneme za 80 metrů čtverečních téměř 650 tisíc korun ročně. Je to nejen několikanásobně více, než platí některé další instituce a úřady, které si od nás nebytové prostory pronajímají, ale i více než tržní nájem v dané lokalitě a dokonce i více, než platil původní nájemce dotyčných prostor – herna," prozradil místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Městská část Praha 10 má ve svých nebytových prostorech v současnosti přes 100 nájemců z řad státních úřadů a institucí a dalších neziskových organizací jako nadací a občanských sdružení. Nájmy pro tyto instituce začínají na částce 200 korun za metr čtvereční a rok a končí na výši 1350 korun za metr čtvereční.

Mezi nájemci z úřadů a institucí v Praze 10 nechybí ministerstvo vnitra (policejní služebny), Český červený kříž, YMCA, mládežnické organizace a divadla, nadační fondy, církve a lékařská zařízení. "Tyto nájmy poskytuje městská část na základě pravidel schválených zastupitelstvem těm organizacím, které působí ve veřejném zájmu nebo přinášejí zásadní, anebo nekomerční služby pro naše občany," uvedl místostarosta.

Ve srovnání s těmito částkami zaplatí Poslanecká sněmovna městu za dvě kanceláře včetně paušálních služeb a DPH téměř pět tisíc korun za metr čtvereční.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama