Lessy překročil limity, ale trestný čin nespáchal

Praha - Policejní prezident Petr Lessy tím, že dal loni některým svým podřízeným na odměnách o desítky tisíc korun víc, než stanovily limity ministra vnitra Jana Kubiceho, nespáchal trestný čin. Mediafaxu to ve středu sdělila mluvčí Generální inspekce bezepečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová.

Přidejte svůj názor

Petr Lessy

"Vyšetřováním nebylo zjištěno, že by byl spáchán trestný čin, proto jsme oznámení předali zpět ministru vnitra," uvedla Sandorová.

Případ předal inspektorům GIBS na začátku ledna právě ministr Kubice (nez.). Ten totiž loni v červenci dal Lessymu závazný pokyn, kterým nastavil strop ročních odměn na 250 tisíc korun pro každého náměstka a 200 tisíc pro krajské ředitele nebo šéfy celorepublikových útvarů.

Lessy však v lednu přiznal, že některým svým náměstkům dal až o 20 tisíc korun více, než mu Kubice povolil. Vysvětlil to tím, že musel individuálně posoudit zásluhy jednotlivých podřízených a proto je nemohl odměnit stejnou částkou.

Témata: Lessy, Petr
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama