Magistrát chce zrušit výběrové řízení na šéfa pražského dopravního podniku

Praha - Výběrové řízení na nového ředitele pražského dopravního podniku se bude opakovat, vedení města doporučilo dosavadní soutěž zrušit. Novinářům to ve čtvrtek řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka (Předseda ČSSD)

Výběrové řízení mělo rozhodovat o agentuře, která nového šéfa dopravního podniku vybere. "Ke zrušení tohoto řízení nás vedlo zejména to, že jsme v konečné fázi vybírali pouze ze dvou nabídek, což podle mého názoru nedpovídá rozsahu a vážnosti zakázky. Dále hodnotící komisi ke zrušení vedlo to, že v průběhu celého řízení unikla celá řada informací," vysvětlil Svoboda.

Pražský dopravní podnik nyní dočasně vede Magdalena Češková, která ve funkci nahradila Jaroslava Stůje. Ta doposud působila jako předsedkyně představenstva DPP.

Na konci loňského roku odešel po pěti letech z funkce generálního ředitele DPP Martin Dvořák, řízením firmy byl pověřený Jaroslav Stůj.

O odvolání Dvořáka se spekulovalo s nástupem nové pražské koalice ODS a TOP 09. Byla to právě TOP 09, která v opozici kritizovala hospodaření dopravního podniku.

Dopravní podnik má 11 tisíc zaměstnanců a jeho roční obrat se pohybuje okolo 15 miliard korun. Město pro letošní rok uvolnilo na provoz podniku o 617 milionů korun méně.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama