Zeman na Hrad, říká Paroubek. "Moje číslo má, ať mi zavolá"!

Praha - Bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman a ekonom Jan Švejnar jsou lidé svým "viděním světa" natolik blízcí programu Národních socialistů - levice 21. století, že se jeví předsedovi strany Jiřímu Paroubkovi jako jediní přijatelní kandidáti pro volby hlavy státu. Paroubek to řekl na dnešní tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor

371

"V tuto chvíli nejsme rozhodnuti, je to určitě věc dalších jednání," uvedl Paroubek. "Mají můj telefon, mohou mě volat," odpověděl Paroubek na dotaz, zda si už se Zemanem či Švejnarem dohodl schůzku. 

Zemanovu kandidaturu oficiálně ohlásila Strana práv občanů - zemanovci. Svému čestnému předsedovi Zemanovi chce opatřit na podporu jeho kandidatury potřebných 50.000 podpisů oprávněných voličů. Zeman se už jednou o prezidentskou funkci ucházel. Kandidoval za ČSSD v roce 2003 proti nynějšímu prezidentovi Václavu Klausovi. Vypadl však už v prvním kole. Při volbě ho totiž nepodpořili ani všichni sociálnědemokratičtí zákonodárci. Zeman tehdy bez jakéhokoli prohlášení opustil Pražský hrad, kde se volba konala. S ČSSD se později rozešel. 

Zeman v předminulých volbách do Poslanecké sněmovny podpořil Paroubka v Ústeckém kraji. Později ale údajně kvůli němu ČSSD opustil. 

O Švejnarově podpoře uvažuje jako o jedné z možností sociální demokracie. Na Pražský hrad se ho pokusila protlačit už za Paroubkova předsednictví při minulých prezidentských volbách. 

Prvním oficiálním prezidentským kandidátem se stal předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. V ODS se hovoří o místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi a předsedkyní Poslanecké sněmovny a místopředsedkyní ODS Miroslavě Němcové. Parlamentní KSČM uvažuje o prvním československém kosmonautovi Vladimíru Remkovi a ministru obrany první polistopadové vlády Miroslavu Vackovi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama