Hašek ocenil dobrovolné hasiče jedním milionem korun

Brno - Jihomoravští krajští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo milionovou dotaci pro dobrovolné hasiče v regionu. Agentuře Mediafax to v pátek řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Přidejte svůj názor

Michal Hašek (Hejtman Jihomoravského kraje)

"Žádná jiná společenská organizace se nemůže pochlubit tak rozsáhlou členskou základnou a zároveň různorodou činností při ochraně životů, zdraví a majetku našich spoluobčanů. Důležitý je také jejich podíl na společenském životě měst a obcí, kde působí," zdůvodnil udělení dotace Hašek.

Dotace 700 tisíc korun je navržena na celoroční činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS) - Krajského sdružení hasičů Jihomoravského kraje. Ti za tyto peníze zaplatí pronájmy stadionů pro konání krajských soutěží, věcné dary soutěžícím, kompletaci a certifikaci krajské časomíry a další výdaje.

Navržená dotace pro občanské sdružení Moravská hasičská jednota pak činí 300 tisíc korun. Z ní si budou hasiči platit svoji činnost a pořádané akce – konference, semináře, soutěže pro kolektivy mladých hasičů, mužů a žen i praktické soutěže ke zvýšení fyzické zdatnosti členů sborů dobrovolných hasičů.

Jihomoravští radní současně rozhodli o dotaci ve výši 80 tisíc0 korun pro Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje, které v srpnu letošního roku spolupořádá celokrajskou soutěže v požárním sportu.

Témata: Hašek, Michal
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama