Znepokojený Nečas se obává vývinu Rampulovy kauzy

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) bere rozhodnutí soudu, který zrušil odvolání Vlastimila Rampuly z čela Vrchního státního zastupitelství na vědomí. Kauzou je ovšem velmi vážně znepokojený, tlumočil v pátek premiérův postoj Jakub Stadler z tiskového oddělení vlády.

Přidejte svůj názor

Petr Nečas

"Premiér Petr Nečas (ODS) bere rozhodnutí soudu na vědomí, další postup je plně v kompetenci ministra spravedlnosti. Předseda vlády také konstatuje, že je již rok trvající krizí na Vrchním státním zastupitelství v Praze vážně znepokojen," sdělil Stadler.

Městský soud v Praze v pátek v neveřejném jednání zrušil loňské rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) o odvolání Vlastimila Rampuly z čela Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze. Kromě samotného rozhodnutí o odvolání Rampuly soud zrušil i Pospíšilovo zamítnutí rozkladu, kterým se Rampula svému odvolání bránil.

Odvolání Rampuly navrhnul ministrovi nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, ministr z jeho argumentace ve svém rozhodnutí vycházel. Jako důvod uvedl sérii Rampulových údajných pochybení při řešení kauz napojených na politiku. Mezi nimi Pospíšil vyzdvihl kauzu IPB.

Pospíšil současně na Rampulu a další tři žalobce VSZ podal kárné žaloby a to kvůli "neodůvodněným průtahům v kauze Mostecké uhelné společnosti". Údajným proviněním státních zástupců se má zabývat Nejvyšší správní soud. Ministr po nějakou dobu zvažoval, že ho dočasně zprostí i výkonu funkce státního zástupce, později však od tohoto záměru upustil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud vyhověl senátorům, škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců

10.12.2018 15:54 Aktualizováno Soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci.…

Kvůli Zemanovi a BIS se sejde senátní výbor, Ovčáček útočí na Fischera

10.12.2018 15:24 Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném…

Piráti zahájili primárky pro eurovolby, o post lídra není zrovna bitka

10.12.2018 12:58 Piráti začali hledat své kandidáty do Evropského parlamentu v primárních volbách. Budou je…

Schwarzenberg se naváží do Babiše: Takto mu to spočítal kvůli miliardovým…

10.12.2018 12:10 Jeden ze zakladatelů TOP 09 a současně i čestný předseda této strany Karel Schwarzenberg se tvrdě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama