Mladé "Paroubkovy" národní socialisty povede Martin Palouš a odmítli školné

Praha - Organizace Mladých národních socialistů (MNS) si v sobotu na ustavujícím sjezdu v Praze zvolila do čela Martina Palouše. Organizace chce především bojovat proti reformám ministra školství Josefa Dobeše a podpisu smlouvy ACTA, sdělil Mediafaxu mluvčí národních socialistů Tomáš Sazima.

Přidejte svůj názor

Předsedou se stal dosavadní prozatímní předseda Martin Palouš z Liberce. Ve vedení ho jako první místopředsedkyně doplní Tereza Holišíková.

Organizace MNS sdružuje členy strany Národní socialisté - Levice 21. století (NS-LEV21), kteří jsou mladší 35 let. Jejich cíle jsou následující - odvolání ministra školství Josefa Dobeše (VV), zrušení mezinárodní smlouvy ACTA a především podpora Paroubkovy strany NS-LEV21 před senátními a krajskými volbami.
 
„Jako předseda Mladých národních socialistů budu v následujících týdnech usilovat především o vybudování krajské struktury a hledání nových zájemců o vstup do MNS nebo o spolupráci s námi. Mým cílem je v tuto chvíli připravit organizaci Mladých národních socialistů tak, abychom mohli po celé zemi pomoci straně Národních socialistů – levice 21. století v nadcházející kampani pro krajské a doplňovací senátní volby. Uvědomuji si, ale pokud chceme zaznamenat úspěch ve volbách, musíme být vidět, slyšet a hlavně musíme makat. Tím se budu řídit,“ uvedl nově zvolený předseda.
 
Na sjezdu vystoupil i Jiří Paroubek. „Pochopitelně budu usilovat o to, aby z Mladých národních socialistů vzešly nové tváře, které se budou moci uplatnit například jako budoucí tváře strany národních socialistů,“ řekl šéf národních socialistů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nebude žádat o dotace pro Agrofert. Kampaň europarlamentu, opakuje…

13.12.2018 11:56 Ministerstvo financí nebude zasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s…

Pozastavení dotací se týká jen Agrofertu, ujišťuje Dostálová. V opozici to…

13.12.2018 11:53 Aktualizováno Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Česko bez dotací? Vláda bude v pondělí řešit Agrofert, EU pošle auditory

13.12.2018 11:52 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o situaci kolem pozastavení evropských…

Sněmovna se pře kvůli církevním restitucím, pravicová opozice napadla KSČM

13.12.2018 11:14 Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama