Odměny vysokých státních úředníků properou v nedělní Partii

Praha - Nedělní pořad Partie televize Prima family se bude zabývat odměnami vysokých státních úředníků. O tom, zda jsou legitimní v době vládních škrtů, bude diskutovat vicepremiérka Karolína Peake (VV) s předsedou poslanců ČSSD Jeronýmem Tejcem, informoval PR koordinátor Václav Mazánek.

Přidejte svůj názor

371

Odměny vysokých státních úředníků bývají častým tématem interpelací poslanců sociální demokracie na ministry kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Terčem jejich kritiky bývá však i on sám kvůli výši bonusů, jež dostává jeho vrchní ředitelka kabinetu Jana Nagyová.
 
Z jakých důvodů získala Nagyová odměnu ve výši 190 tisíc korun při svém platu kolem třiceti tisíc korun, se ptal při interpelacích Nečase na minulé schůzi sněmovny i Tejc. Nečas ve sněmovně čelil podobnému dotazu již poněkolikáté, tématem se mnohokrát zabýval i středočeský hejtman a poslanec za ČSSD David Rath.
 
Nečas však na otázky odpovídá pokaždé stejně: údaje o výši platu a odměn jsou osobním údajem, k jejich zveřejnění je nutný souhlas dotyčného zaměstnance. O výši bonusů navíc rozhoduje šéf Úřadu vlády. Nečasovi navíc vadí, že informace o výši platu a odměn Jany Nagyové unikly do médií nelegální cestou.
 
Podle ČSSD bylo jen na Úřadě vlády vyplaceno v loňském roce na odměnách 28 milionů korun. Sociální demokraté kritizují však i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.
 
Předkládají proto legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn za kalendářní rok ve státní správě na šestinásobek platového tarifu zaměstnance.
 
Partie začíná v neděli v 11 hodin na programu Prima family.

Témata: TV Prima | mzdy / platy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama