Odměny vysokých státních úředníků properou v nedělní Partii

Praha - Nedělní pořad Partie televize Prima family se bude zabývat odměnami vysokých státních úředníků. O tom, zda jsou legitimní v době vládních škrtů, bude diskutovat vicepremiérka Karolína Peake (VV) s předsedou poslanců ČSSD Jeronýmem Tejcem, informoval PR koordinátor Václav Mazánek.

371
doporučujeme

Odměny vysokých státních úředníků bývají častým tématem interpelací poslanců sociální demokracie na ministry kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Terčem jejich kritiky bývá však i on sám kvůli výši bonusů, jež dostává jeho vrchní ředitelka kabinetu Jana Nagyová.
 
Z jakých důvodů získala Nagyová odměnu ve výši 190 tisíc korun při svém platu kolem třiceti tisíc korun, se ptal při interpelacích Nečase na minulé schůzi sněmovny i Tejc. Nečas ve sněmovně čelil podobnému dotazu již poněkolikáté, tématem se mnohokrát zabýval i středočeský hejtman a poslanec za ČSSD David Rath.
 
Nečas však na otázky odpovídá pokaždé stejně: údaje o výši platu a odměn jsou osobním údajem, k jejich zveřejnění je nutný souhlas dotyčného zaměstnance. O výši bonusů navíc rozhoduje šéf Úřadu vlády. Nečasovi navíc vadí, že informace o výši platu a odměn Jany Nagyové unikly do médií nelegální cestou.
 
Podle ČSSD bylo jen na Úřadě vlády vyplaceno v loňském roce na odměnách 28 milionů korun. Sociální demokraté kritizují však i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.
 
Předkládají proto legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn za kalendářní rok ve státní správě na šestinásobek platového tarifu zaměstnance.
 
Partie začíná v neděli v 11 hodin na programu Prima family.

Témata: TV Prima | mzdy / platy
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na nejvyšší ocenění Sněmovna navrhla Morávka, Balabána a Mašína

09.07.2020 19:13 Aktualizováno Na udělení nejvyššího státního vyznamenání Řádu bílého lva Sněmovna navrhla prezidentu Miloši…

KSČM žádá po hnutí ANO podporu prodloužení dovolené o týden

09.07.2020 18:35 Aktualizováno Komunisté žádají po hnutí ANO podporu pro svůj návrh na prodloužení zákonné dovolené pro…

EU pošle členským státům peníze. Investujme do budoucnosti, vyzývá…

09.07.2020 17:53 Evropská unie je připravena vyčlenit ze svého rozpočtu 750 miliard eur na záchranu ekonomik…

Trikolóra nasadí do boje o senátní křeslo Nováka, Zelení zvažují Šabatovou

09.07.2020 17:51 Aktualizováno Advokát Richard Novák bude kandidátem Trikolóry do Senátu za volební obvod číslo 60 v Brně. Novák…

Související:

Právě se děje

Další zprávy