Nedělní OVM? Situaci na státním zastupitelství proberou John se Zemanem

Praha - Hlavním tématem nedělního pořadu České televize Otázky Václava Moravce bude situace na státním zastupitelství. O ní budou jednat šéf VV Radek John, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a exministr vnitra za ČSSD František Bublan, informovala mluvčí ČT Michaela Fričová.

Přidejte svůj názor

Radek John

Městský soud v Praze v pátek zrušil loňské rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) o odvolání Vlastimila Rampuly z čela pražského Vrchního státního zastupitelství (VSZ). Kromě samotného rozhodnutí o odvolání Rampuly soud zrušil i Pospíšilovo zamítnutí rozkladu, kterým se Rampula svému odvolání bránil.

Vedením VSZ v Praze je ministrem pověřený Stanislav Mečl, kterého může Pospíšil bez průtahů funkce zbavit.

Návrh na odvolání Rampuly dal Pospíšilovi právě Pavel Zeman. Jako důvod uvedl sérii Rampulových údajných pochybeních při řešení kauz s napojením na politiky.

Kvůli situaci na státním zastupitelství svolal šéf bezpečnostního výboru sněmovny Radek John mimořádné jednání. Požádaly o to prý tři pětiny členů výboru.

Po projednání situace na státním zastupitelství se budou hosté pořadu věnovat také stavu boje proti korupci nebo vyšetřování kauzy Mostecké uhelné společnosti.

V další části pořadu vystoupí ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) a stínový ministr zemědělství za KSČM Pavel Kováčik. Diskutovat budou o potravinové soběstačnosti České republiky, schodku agrárního obchodu nebo snižování masné produkce.

Tématem debaty bude také podpora českých potravin, kvalita potravin na českém trhu, a výsledky šetření Státní zemědělské a potravinové inspekce.

Hosté pořadu budou hovořit také o stavu restitucí, transformaci Pozemkového fondu, harmonogramu jeho zániku a změnách v dotační politice Evropské unie.

Pořad začíná na prvním programu České televize ve 12 hodin a pokračuje po 13. hodině na programu ČT24.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama