Peake: VV zvažují podpořit strop pro odměny státních úředníků

Praha - Návrh zákona ČSSD stanovit maximální výši odměn státních úředníků za rok na šestinásobek tarifního platu by Věci veřejné mohly ve sněmovně podpořit, řekla v neděli v pořadu Partie televize Prima family vicepremiérka Karolína Peake (VV). Jednat o tom však prý strana bude nejdříve v koalici.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Je nepochybné, že je třeba nastavit pravidla. Připravujeme věcný záměr zákona o úřednících, kde by měli být jasně rozděleni nejen státní zaměstnanci, ale i zaměstnanci samosprávy," zmínila Peake s tím, že v této předloze se vláda odměnám státních úředníků bude rovněž věnovat. Nevyloučila však, že i přesto by její strana mohla hlasovat pro návrh ČSSD.

"Neříkám nutně, že jej nepodpoříme. Jsem s ním seznámena pouze velmi povrchně," uvedla. Zdůraznila, že Věci veřejné jako koaliční strana musí nejdříve o návrhu jednat na vládě s ODS a TOP 09.

Podle ČSSD bylo jen na Úřadě vlády vyplaceno v loňském roce na odměnách 28 milionů korun. Sociální demokraté kritizují však i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.

Předkládají proto legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn za kalendářní rok ve státní správě na šestinásobek platového tarifu zaměstnance.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Můžete už s tím Zemanem něco udělat? Dokud to s ním nesekne, bude škodit.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno To, jak se v posledních dnech vyjadřuje prezident Miloš Zeman v souvislosti se zprávou Bezpečnostní…

Babiš poškozuje Česko, neváhá žalovat sousední stát. Opozice velí do…

11.12.2018 19:29 Aktualizováno Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v…

Zeman přijal šéfa NBÚ Langa, jen pár dní před soudem o Mynářovu prověrku

11.12.2018 18:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ)…

Výstavba bytů? Babiš chce finančně motivovat obce, ty příliš nadšené nejsou

11.12.2018 16:45 Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama