Státní zástupci na jednání výboru nebudou moci promluvit, upozornil Zeman

Praha - Na mimořádné schůzi bezpečnostního výboru pozvaní státní zástupci nebudou moci promluvit, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman je totiž nezprostí mlčenlivosti. V neděli to prohlásil v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

Pavel Zeman (Nejvyšší státní zástupce)

"Nehodlám zprostit žádného státního zástupce mlčenlivosti," řekl Pavel Zeman. Bývalý ministr vnitra a zároveň člen bezpečnostního výboru František Bublan (ČSSD) zdůraznil, že jeho strana ani nic takového nepožaduje. "Nám stačí ministr spravedlnosti. My nepožadujeme žádné další informace. My nechceme být účastníky střetu nějakých dvou skupin státních zástupců," řekl.

Výboru by proto informace o situaci na státním zastupitelství měl sdělit především ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Mimořádné jednání výboru svolal jeho předseda Radek John (VV) na úterý. Se svoláním však nesouhlasí například TOP 09. "To, že sněmovna nemůže vstupovat do živých případů, je důvod, proč naši poslanci mimořádnou schůzku nepodepsali," uvedl předseda poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík.

Důvodem k mimořádné schůzce výboru je, že Městský soud v Praze v pátek zrušil loňské rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) o odvolání Vlastimila Rampuly z čela pražského Vrchního státního zastupitelství (VSZ). Kromě samotného rozhodnutí o odvolání Rampuly soud zrušil i Pospíšilovo zamítnutí rozkladu, kterým se Rampula svému odvolání bránil.

Témata: Pavel Zeman
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama