John odmítá spekulace o tlaku na ministra Pospíšila

Praha - Tvrzení exministra vnitra Františka Bublana (ČSSD), že svolání mimořádné schůze bezpečnostního výboru má oslabit pozici ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, šéf výboru Radek John (VV) v neděli odmítl. Výbor se má jen zabývat situací na státním zastupitelství, informoval mluvčí VV Pavel Reichard.

Přidejte svůj názor

Radek John

Bublan svou domněnku vyjádřil v pořadu Otázky Václava Moravce. Stejně jako v minulosti jeho straničtí kolegové zaspekuloval, že Věci veřejné budou možná chtít ovládnout ministerstvo spravedlnosti a nahradit v jeho čele Jiřího Pospíšila z ODS.

"Naprosto odmítám ničím nepodložené konstrukce poslance Bublana v Otázkách Václava Moravce o jakémsi nadržování jedné ze stran „války na státních zastupitelstvích“ z mé strany a o mé údajné vůli oslabit pozici ministra spravedlnosti. Svolal jsem mimořádné zasedání výboru pro bezpečnost na žádost osmi poslanců včetně pana Bublana veden stejnou snahou jako oni: Nestranně posoudit zákonnost kroku obou stran sporu. Je nehorázné tvrdit, navíc bez jakýchkoli důkazů, že mě ke stejnému kroku, jaký navrhl pan Bublan, vede něco jiného než jeho," uvedl ve svém tiskovém prohlášení John.

Domnívá se, že pozici ministra spravedlnost si oslabuje Pospíšil sám svými kroky. "To však nijak nesouvisí s bezpečnostním výborem a jeho mimořádným zasedáním," dodal.

Ani Bublanova domněnka, že Věci veřejné chtějí zpomalovat vyšetřování krádeží veřejných peněz, není prý pravdivá. "Jde o pavlačový atak postrádající jakoukoli logiku. Nelze, než ho zařadit do kategorie velmi hloupých pomluv, které bych od pana poslance Bublana rozhodně nečekal, a kterým nemůže soudný člověk s pamětí uvěřit," dodal John.

Důvodem k mimořádné schůzce výboru je, že Městský soud v Praze v pátek zrušil loňské rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) o odvolání Vlastimila Rampuly z čela pražského Vrchního státního zastupitelství (VSZ). Kromě samotného rozhodnutí o odvolání Rampuly soud zrušil i Pospíšilovo zamítnutí rozkladu, kterým se Rampula svému odvolání bránil.

Témata: John, Radek
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama