Rozhodnutí soudu v případě pana Dohnala mě nepřekvapilo, vzkázal Nečas z dovolené

Praha - Pondělní verdikt Městského soudu v Praze v případu odvolání prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Františka Dohnala předsedu vlády Petra Nečase (ODS) nijak nepřekvapil, sdělil mluvčí Jan Osúch. Premiér vzkázal, že se potvrdily pochybnosti, které na adresu šéfa NKÚ vyslovil už v minulosti.

Přidejte svůj názor

Petr Nečas (Premiér vlády)

Městský soud v Praze v pondělí zamítl odvolání prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Františka Dohnala proti podmíněnému trestu za to, že poslancům neumožnil kontrolu hospodaření.

Osmiměsíční trest vězení s podmíněným odkladem na 18 měsíců je tak pravomocný.

Dohnala ke stejnému trestu loni v létě odsoudil obvodní soud, ten se proti nepravomocnému rozsudku odvolal k městskému soudu, který verdikt nyní potvrdil. V praxi to pro Dohnala, který v posledních letech čelil několika soudním procesům, znamená konec ve funkci, neboť podle zákona nesmí v čele NKÚ stát pravomocně odsouzená osoba.

Šéfa NKÚ před soud dostal komunistický poslanec Vojtěch Filip, který na něj podal trestní oznámení kvůli zmaření kontroly hospodaření. Dohnal totiž opakovaně odmítl poslancům poskytnout součinnost i vydat podklady ke kontrole. Dohnal argumentoval tím, že v zákonech chybějí procesní pravidla pro kontrolu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 22:09 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Zeman přijal vládu na adventní večeři v Lánech, chce založit nový zvyk

10.12.2018 19:30 Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry…

ODS povede do evropských voleb Zahradil, zdůrazňuje představu…

10.12.2018 19:27 Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama