Karolína Peake: Prezident si s milostí Benešové zbytečně naběhl

Praha - První místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake si myslí, že milostí, kterou dostala od prezidenta někdejší ředitelka soukromé Metropolitní univerzity Praha Anna Benešová, si Václav Klaus zbytečně naběhl. Místopředsedkyně vlády to řekla v pondělí ve vysílání Rádia Impuls.

Přidejte svůj názor

Karolína Peake

"Zdá se mi, že možná tato milost byla trochu zbytečná a že si pan prezident možná zbytečně naběhl,“ vysvětlovala Peake v rádiu. Reagovala i na slova, že je ve vládním programovém prohlášení hlubší změna ústavy: "Obecně reformy ústavy nebo jakékoli změny ústavy činěné na základě jednoho pochybení, případně jedné kauzy, je věc, kterou bychom si měli zapovědět".

Benešová dostala v roce 2010 dvouletý trest se zkušební dobou na čtyři roky za podplácení, zpronevěru a porušování povinností při správě cizího majetku.

Na prezidentské milosti reagoval v pondělí ve Dvaceti minutách Radiožurnálu také stínový ministr spravedlnosti Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něj by měl Václav Klaus informovat o okolnostech udělených milostí a zveřejňovat k nim co nejširší podklady.

"Ono to asi nebude tak úplně jednoduché. Tam bude řada citlivých informací například o zdravotním stavu o osobách, které jsou blízké žadateli. Ale myslím si, že by bylo dobré zveřejňovat maximum informací a uvést jasné důvody. Například důvodem není to, že žadatel či žadatelka je přítelkyní ženy prezidenta,“ uvedl Dienstbier, možný kandidát sociální demokracie na post prezidenta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama