Radičová: "Česko znovu dostane po nose!" Nečas: Nestojíme o radu!

Praha - Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor, reagoval na kritická slova slovenské premiérky Ivety Radičové, týkající se českého negativního postoje k nové unijní smlouvě o fiskální unii, předseda vlády Petr Nečas (ODS). Slovensko se totiž na rozdíl od Česka k fiskálnímu paktu v pátek připojilo.

Petr Nečas
doporučujeme

"Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor, tak jako my jsme vždy respektovali vzájemně, že česká vláda a český premiér neradí Slovenské republice, tak to platí i vice versa," okomentoval kritické výroky slovenské premiérky Ivety Radičové předseda vlády Petr Nečas (ODS). Navíc je toho názoru, že vzájemné sousední vztahy rozdílná politika vůči Evropské unii nemůže narušit.

Zatímco premiér Petr Nečas (ODS) odjel na bruselský summit s tím, že se k úmluvě nepřipojí, premiérka Iveta Radičová smlouvu svým podpisem za sousední Slovensko v pátek dopoledne potvrdila. Radičová se nechala slyšet, že postoj Česka je spíše politickým než ekonomickým rozhodnutím a že opětovným spojením s Británií Česká republika "znovu dostane po nose".

Podle oslovených politiků z pravicového i levicového spektra ale odlišný postoj Česka a Slovenska k fiskální úmluvě, která má zaručovat rozpočtovou odpovědnost členských zemí Evropské unie, vztahy obou zemí nijak nenaruší.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama