Radičová: "Česko znovu dostane po nose!" Nečas: Nestojíme o radu!

Praha - Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor, reagoval na kritická slova slovenské premiérky Ivety Radičové, týkající se českého negativního postoje k nové unijní smlouvě o fiskální unii, předseda vlády Petr Nečas (ODS). Slovensko se totiž na rozdíl od Česka k fiskálnímu paktu v pátek připojilo.

Přidejte svůj názor

Petr Nečas

"Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor, tak jako my jsme vždy respektovali vzájemně, že česká vláda a český premiér neradí Slovenské republice, tak to platí i vice versa," okomentoval kritické výroky slovenské premiérky Ivety Radičové předseda vlády Petr Nečas (ODS). Navíc je toho názoru, že vzájemné sousední vztahy rozdílná politika vůči Evropské unii nemůže narušit.

Zatímco premiér Petr Nečas (ODS) odjel na bruselský summit s tím, že se k úmluvě nepřipojí, premiérka Iveta Radičová smlouvu svým podpisem za sousední Slovensko v pátek dopoledne potvrdila. Radičová se nechala slyšet, že postoj Česka je spíše politickým než ekonomickým rozhodnutím a že opětovným spojením s Británií Česká republika "znovu dostane po nose".

Podle oslovených politiků z pravicového i levicového spektra ale odlišný postoj Česka a Slovenska k fiskální úmluvě, která má zaručovat rozpočtovou odpovědnost členských zemí Evropské unie, vztahy obou zemí nijak nenaruší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama