Starka chce za 84 dnů ve vazbě stamilionové odškodné

Praha - Příbramský podnikatel Jaroslav Starka, který kvůli neprokázanému obvinění, že se podílel na únosu Lamberta Krejčíře, strávil celkem 84 dnů ve vyšetřovací vazbě, chce teď po státu odškodnění. Píše to server Aktuálně.cz. "Můj klient si nepřeje zveřejnit přesnou částku, ale je v řádech stamilionů korun," řekl Aktuálně.cz Starkův právní zástupce Julius Kramarič.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Starka

"Sepsali jsme právě žádost adresovanou ministerstvu spravedlnosti. Je to žádost o náhradu škody způsobenou nesprávným úředním postupem," cituje server Kramariče. 

Příbramský podnikatel Jaroslav Starka, tehdy vlastník tamního fotbalového klubu a člen vedení fotbalového svazu, byl policisty ÚOOZ zatčen 14. listopadu 2006. Starku obvinili, že se podílel na zmizení Lamberta Krejčíře, otce známého kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, který před českými policejními a justičními orgány uprchl do JAR. 

Veškeré obvinění proti Starkovi stálo na výpovědi svědka se skrytou identitou. Celé vyšetřování nakonec skončilo fiaskem a Starku 6. února 2007 z vazební věznice po 84 dnech ztráty svobody propustili, připomíná server. 

Že bude po státu požadovat náhradu škody, avizoval již několik měsíců. "Budu chtít po státu hodně, opravdu hodně peněz," řekl Starka na podzim. 

Nyní s právníkem Kramaričem přešli od slov k činům a s žádostí o stamilionové odškodné oslovují ministerstvo spravedlnosti, píše server Aktuálně.cz.

Témata: Starka, Jaroslav
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama