Domobrana Chomutovska se formuje, má už registraci

Chomutov - Vzniku domobrany na Chomutovsku už nic nebrání, ministerstvo vnitra zaregistrovalo Občanské sdružení Domobrana. Mediafax o tom v pátek informoval jeho zakladatel Petr Kubaczka.

Diskuze zablokovaná

Ilustrační fotografie

„Než ministerstvo vnitra sdružení zaregistrovalo, předcházelo tomu delší připomínkovací řízení, naše stanovy zkoumal i bezpečnostní odbor ministerstva kvůli možným bezpečnostním rizikům,“ řekl Kubaczka. Dodal, že registraci Domobrany považuje za průlomovou událost, protože občanské hlídky schválené ministerstvem jinde v Česku nefungují. „Domobrana není žádné hnutí radikálů, ale sdružením slušných lidí, kteří se chtějí podílet dobrovolnicky na obecně prospěšných aktivitách a jednou z nich jsou také občanské hlídky přispívající k bezpečnosti v ulicích,“ dodal Kubaczka.

Zřídit domobranu ho mimo jiné donutilo i to, že násilníci přepadli a oloupili v Chomutově jeho dceru. Je po těžké nemoci v invalidním důchodů a tvrdí, že chce smysluplně využít volný čas.

Radní Chomutova se ke Kubaczkově aktivitě staví pozitivně. „Samozřejmě se nám líbí i to, že se chce dětem postarat o volný čas a myslím, že v budoucnu by neměl být problém, aby na tyto své aktivity mohl čerpat peníze z nejrůznějších dotačních titulů,“ řekl už před časem náměstek chomutovského primátora Jan Řehák.

Radnici se Kubaczka chystá znovu navštívit a dojednat konkrétní spolupráci. „Chtěl bych sjednat motivační výhody pro členy Domobrany, mohlo by to být jízdné zdarma v MHD kvůli přesunu po městech či odpuštění poplatků za psy, které by členové hlídek případně používali,“ vysvětlil Kubaczka.

Domobrana by chodila oblečená ve vestách s nápisy, které zaplatil sponzor a už jsou připravené.

Lidé z Chomutovska, kteří by měli chuť se do občanských hlídek Domobrany zapojit, se mohou přihlásit na adrese domobranec@email.cz . „Hlídky samozřejmě nebudou ozbrojené, to nám nepřísluší, jejich hlavním úkolem je dohlížet na bezpečnost a pořádek a pokud zjistí porušování zákona, musí přivolat policii,“ dodal Kubaczka.

Témata: vnitro | Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama