Kalousek chce zničit Student agency? Jančura vyráží do protiútoku

Praha – Společnost Radima Jančury Student agency podala trestní oznámení na ředitele Odboru veřejných zakázek Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Jana Lízala za zneužití pravomoci úřední osoby. Pokračuje tak válka mezi podnikatelem a vládou Petra Nečase.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Bojuje Radim Jančura s větrnými mlýny?
doporučujeme

Jančura dlouhodobě kritizuje politiku ministrů vlády, především těch z TOP 09. Podle jeho slov jsou v jeho firmě na denním pořádku kontroly Finančního úřadu, které vysílá Miroslav Kalousek jako odvetu za jeho činnost v Národním fondu proti korupci (NFPK).

Ten prostřednictvím Jančurovy firmy podal k ÚOHS stížnost na pochybnou zakázku ohledně zavádění nových systémů vyplácení sociálních dávek. NFPK se domnívá, že v tomto případě došlo ke korupci. „NFPK se možnou korupcí v rámci zavádění nových informačních systémů na Ministerstvu práce a sociálních věcí zabývá dlouhodobě. Návrh na zrušení smlouvy mezi Drábkovým ministerstvem a firmou Fujitsu Technology Solutions ovšem nepodal NFPK, ale společnost STUDENT AGENCY, protože právě ona splňuje - na rozdíl od NFPK - podmínky potenciálního uchazeče o zakázku,“ vysvětluje NFPK.

„Dosud nikdy nedošlo k tomu, aby úřad podobným způsobem lustroval firmu, která poukázala na možnou korupci. ÚOHS má šetřit zadavatele, ne zpochybňovat navrhovatele,“ říká předseda správní rady NFPK Karel Janeček. Myslí si, že se zde jedná o nezákonnou obstrukci při šetření podvodu na Drábkově ministerstvu.

„Vůbec nepochybuji o tom, že jsme návrh na ÚOHS podali v souladu se zákony, obstrukce ze strany ÚOHS musí rychle skončit,“ dodává Radim Jančura.

Loading...
Témata: Jančura, Radim
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama