Kalousek chce zničit Student agency? Jančura vyráží do protiútoku

Praha – Společnost Radima Jančury Student agency podala trestní oznámení na ředitele Odboru veřejných zakázek Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Jana Lízala za zneužití pravomoci úřední osoby. Pokračuje tak válka mezi podnikatelem a vládou Petra Nečase.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Bojuje Radim Jančura s větrnými mlýny?

Jančura dlouhodobě kritizuje politiku ministrů vlády, především těch z TOP 09. Podle jeho slov jsou v jeho firmě na denním pořádku kontroly Finančního úřadu, které vysílá Miroslav Kalousek jako odvetu za jeho činnost v Národním fondu proti korupci (NFPK).

Ten prostřednictvím Jančurovy firmy podal k ÚOHS stížnost na pochybnou zakázku ohledně zavádění nových systémů vyplácení sociálních dávek. NFPK se domnívá, že v tomto případě došlo ke korupci. „NFPK se možnou korupcí v rámci zavádění nových informačních systémů na Ministerstvu práce a sociálních věcí zabývá dlouhodobě. Návrh na zrušení smlouvy mezi Drábkovým ministerstvem a firmou Fujitsu Technology Solutions ovšem nepodal NFPK, ale společnost STUDENT AGENCY, protože právě ona splňuje - na rozdíl od NFPK - podmínky potenciálního uchazeče o zakázku,“ vysvětluje NFPK.

„Dosud nikdy nedošlo k tomu, aby úřad podobným způsobem lustroval firmu, která poukázala na možnou korupci. ÚOHS má šetřit zadavatele, ne zpochybňovat navrhovatele,“ říká předseda správní rady NFPK Karel Janeček. Myslí si, že se zde jedná o nezákonnou obstrukci při šetření podvodu na Drábkově ministerstvu.

„Vůbec nepochybuji o tom, že jsme návrh na ÚOHS podali v souladu se zákony, obstrukce ze strany ÚOHS musí rychle skončit,“ dodává Radim Jančura.

Témata: Jančura, Radim
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama