Neposílat Rathovi poslanecké náhrady? Nemožné! Loni bral 1,4 milionu

Praha - Jakékoliv změny ve vyplácení poslaneckých náhrad jsou pro toto volební období uzavřené, prohlásila v neděli v televizi Prima family vicepremiérka Karolina Peake (LIDEM). Reagovala tak na situaci, kdy vazebně stíhaný poslanec David Rath nemůže cestovat ani telefonovat, přesto náhrady pobírá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

David Rath

"Ke změně ve výplatě poslaneckých náhrad už došlo, když byly zdaněny. Debata o dalších změnách a úpravách je pro toto volební už uzavřené," uvedla Peake. Nejlepším řešením by podle ní bylo, kdyby se Rath vzdal poslaneckého mandátu. Dokud tak neučiní, má na náhrady právo.

Pokud by se sněmovna rozhodla pravidla měnit a shodla se na nich, rozhodně by se to už nedotklo Davida Ratha. Pravidla by platila až v následujícím volebním období, upozornila Peake na situaci.

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik se domnívá, že komplikace a problémy, které vznikly v případu Rathova poslaneckého mandátu, který fakticky nemůže plnit, když je ve vazbě, by měl řešit Nejvyšší správní soud. Ten by podle něj měl mít možnost odebrat poslanci mandát v případě trestního stíhání, aby se zamezilo zneužívání poslaneckých náhrad. Kováčik prohlásil, že jakýsi "volební soud" působil už za první republiky.

Témata: David Rath | peníze
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama