Nečas v rukou mafiánů! Buď je zbabělec nebo sám mafián

Praha – Premiér Nečas dnes schytává kritiku ze všech stran. Jeho nenadálé a špatně odůvodněné odvolání ministra Pospíšila vyvolalo nevoli u opozice, koaličních partnerů i občanů. Jeden z nejtvrdších komentářů ale k situaci vydal Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Odvolání Pospíšila způsobilo poprask

"Stojíme za Jiřím Pospíšilem, Lenkou Bradáčovou, Pavlem Zemanem a všemi poctivými policisty a státními zástupci," píše se v úvodu komentáře, který NFPK vydal k odvolání Pospíšila.

Nečas podle něj a dalších čtyř členů správní rady jedná v zájmu mafiánských skupin a porušuje tím principy demokracie. Podle fondu se ale nejedná o jeho první pochybení. „Premiér již svými předchozími výroky útočícími na nezávislost policie ČR porušil zákon. Jeho odvolání ministra Pospíšila dokazuje, že Nečas jedná jako prostředník korupčních skupin a lokálních mafií, proti kterým policie a státní zastupitelství podnikly poslední dobou úspěšné očistné kroky,“ tvrdí velmi razantně zástupci NFPK.

A vyjádření protikorupčního fondu pokračuje se stejnou tvrdostí: „Petr Nečas, ať už z důvodu své osobní zbabělosti či z důvodu přímého a aktivního propojení se zločinci, jedná v přímém rozporu se zájmy této země, se zájmy občanů naší republiky. Negativní aktivity premiéra jsou bezprecedentními kroky proti počínajícím náznakům nezávislého vyšetřování a prosazování spravedlnosti v naší zemi“.

Proto by měl podle fondu Nečas odstoupit. Budou tak podporovat „jakékoliv aktivní kroky občanů této země včetně radikálního vyjádření občanské nespokojenosti“. Jedná se zatím o nejrazantnější vyjádření fondu vůči vládě i přes fakt, že je vůči politice vlády Petra Nečase a Miroslava Kalouska velmi skeptický a nebere si servítky.

Pod prohlášením jsou podepsání vedle Karla Janečka i pivovarník Stanislav Bernard, herec Jan Kraus, soukromé očko Karel Randák a podnikatel Radim Jančura.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama