Politik TOP 09 kritizoval Kalouska, v ČT už couval

Praha – Dramaturgové pořadu Hyde park na ČT24 chtěli do svého pořadu přivést nespokojeného straníka TOP 09. Místo toho ale přivedli mladého lokálního politika, který po jednom nesouhlasném výkřiku do sociální sítě vzal svou kritiku rychle zpět.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Nečas je mnohem horší než Kalousek

Martin Uhlíř, zastupitel TOP 09 na Praze 10, kritizoval Miroslava Kalouska za výroky ohledně kauzy CASA. Jenže během vysílání žádnou ostřejší kritiku nepředvedl. Maximálně řekl, že některé činy ministra financí jsou za hranou. Jenže v porovnání s činy premiéra Nečase to nestojí ani za řeč natož za odvolání.

K tomu, aby tento mladý politik vstoupil do konzervativní strany Karla Schwarzenberga, ho přiměla právě osobnost předsedy a také nespokojenost s politikou Mirka Topolánka. Sám Uhlíř se cítí jako pravicový aktivista, který chtěl své názory začít prosazovat i v politice.

Nejprve svou účast ve vysílání označil za lakmusový papírek, který ukáže, jestli je v TOP 09 svoboda slova a prezentace vlastního názoru. Přesto ale po většinu první poloviny pořadu kritizoval spíš koalici ČSSD a ODS na Praze 10 a politiku Petra Nečase.

Například ho kritizoval za odvolání Jiřího Pospíšila. Označil to za koordinovaný čin s prezidentem, za kterým je jmenování státní zástupkyně Bradáčové do pozice vrchní státní zástupkyně. Politická scéna je tak prý jako utržená ze řetězu.

V druhé polovině pořadu ukázal moderátor vzkaz pražského šéfa TOP 09 Františka Laudáta. Ten se od osoby Uhlíře distancoval a obvinil ho z poškození strany. Uhlíř místo toho, aby takovéto jednání označil za nátlak, začal naopak Laudáta bránit. Prý si ho váží a určitě si to spolu vyříkají osobně.

Během vysílání přišla i řeč na kostlivce ve skříni mladého politika. Přišel s tím jeden z volajících diváků, který byl svědkem rvačky mezi Uhlířem a vyhazovačem baru, kdy se údajně zastupitel před policií oháněl právě členstvím v zastupitelstvu. Uhlíř volajícího označil za člověka starosty Prahy 10 Richtra, který ho tak chce poškodit.

Témata: hydepark | top 09
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama