Kalouskova krásná argumentace je plná mezer!

Praha – Člen analytického týmu Nadačního fondu proti korupci Martin Soukenka nesouhlasí s „mělkým“ zpovídáním ministra financí Miroslava Kalouska. Ten stanul před bezpečnostním výborem poslanecké sněmovny kvůli nátlakovým telefonickým hovorům, kterých se měl dopustit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Miroslav Kalousek

Kalousek řekl výboru svoji verzi hovoru mezi jím a policejním prezidentem Petrem Lessym. Členům výboru však trvalo hodinu a půl než konečně položili dle Soukenka podstatnou otázku, zda je Kalousek ochoten se podrobit vyšetření na detektoru lži jako Lessy.

Soukenka dále upozorňuje na mezery v Kalouskově argumentaci. „Obsah ve skutečnosti čtyřminutového (posledního ze tří hovorů Kalousek-Lessy) hovoru vyjádřil Kalousek v osmi vteřinách větou: ten dopis mi nemůžete posílat Vy, musí mi ho poslat pan ministr Kubice – dohodněte se s ním.“ A podobně stručně popisoval Kalousek i předchozí dva telefonáty.

Jako další problematický bod vidí Soukenka ve vztahu ministra financí a policejního prezidenta. Kalousek se několik dní před telefonáty s Lessym neustále navážel do Policie ČR. Soukenka si proto nedokáže představit, že by urážený Lessy dokázal s Kalouskem mluvit tak přátelsky jak ministr uváděl: „když už Vás mám na drátě…“ Touto větou se měl obracet Lessy na Kalouska se žádostí o nové Passaty. Soukenka k tomu uvádí: „těžko mohu čekat vstřícný krok od někoho, kdo mě uráží a dehonestuje.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama