Lidi chtějí rozhodnout o restitucích sami!

Praha – Hnutí za přímou demokracii, které má na svědomí petici za uzákonění celostátního referenda, v tomto týdnu vyrukovalo s dalším apelem. Hnutí stále věří v to, že církevní restituce neprojdou Parlamentem v podobě, v jaké jsou navržené. Nová petice se proto týká právě církevních restitucí.

doporučujeme

 

Postoj hnutí vůči navrácení majetku církvím je jednoznačně negativní. Shání podpisy občanů pod výzvu adresovanou zákonodárcům vládní koalice. Ve čtvrtek večer dosáhlo hnutí téměř tisíce podpisů. 

Svým podpisem zúčastnění stvrzují: „zásadně nesouhlasím se současnou podobou zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.“ Ve své výzvě dále požadují nepřijetí zákona a vypsání celostátního referenda o církevních restitucích, skrze něž by rozhodli o navrácení majetku občané. 

Proti návrhu zákona o církevních restitucích se zvedla vlna kritiky a petice Hnutí za přímou demokracii není první a zdá se, že ani poslední. Na Facebooku vzniká mnoho skupin, které jsou proti návratu majetku. 

Avšak ne všichni občané jsou proti církevním restitucím, jak by se mohlo zdát. Mnozí jsou pro v podobě, jakou prošel návrh sněmovnou, mnozí jsou pro v případě, že se zlepší finanční situace České republice. 

 

Témata: restituce | petice
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Středočeskou TOP 09 povede dál poslanec Jan Jakob

25.01.2021 19:51 Středočeskou TOP 09 povede dál starosta Roztok u Prahy a poslanec Jan Jakob. Rozhodli o tom…

Vláda: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

25.01.2021 19:32 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Respirátory povinné nebudou. Vláda ale bude jednat s obchody

25.01.2021 19:16 Aktualizováno Vicepremiéři Karel Havlíček a Alena Schillerová (oba za ANO) budou v následujících dnech jednat s…

Vláda schválila nové podmínky pro drony a jejich rozdělení

25.01.2021 18:58 Používání bezpilotních letadel bude rozděleno do tří kategorií, které se budou odlišovat podmínkami…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama