Avatar na Hrad! Franz získává denně tisíce stoupenců

Praha – Uplynulo jen pár dní, co byla oznámena kandidatura potetovaného umělce Vladimíra Franze na prezidenta. Přesto se za tak krátkou dobu stává z terče posměchu jedním z favoritů volby. Skupina, jež ho na sociální síti podporuje, má již přes 10 tisíc příznivců a jejich počet roste geometrickou řadou.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Modrá jako modrá? Ne vždy
doporučujeme

Franzova kandidatura si získala srdce nejen veřejnosti, ale také známých tváří. Svou podporu mu již vyjádřil herec a moderátor Tomáš Hanák. Skupina Vladimír Franz prezidentem zveřejnila jeho vyjádření: „To jméno mě před časem napadlo také. Obdiv, úcta, naprostý respekt - plus, samozřejmě, česká závist... Ale v tomhle případě bych byl na naši zemi pyšný: že dokáže být nepředpojatá - kdyby tu žilo 10 miliónů nevidomých, ale dobře slyšících, přišel by i důkaz, že se snad konečně měníme.”

Mezi další osobnosti podporující Franze patří advokátka Klára Samková. Ta ve své pražské kanceláři zřídila petiční místo, kde lidé mohou podepsat petiční archy pro kandidaturu potetovaného profesora. Takovýchto míst je již více než dvě desítky a přibývají další. Zajímavostí je, že petici můžete podepsat také na festivalech jako Brutal assault nebo Hořický filmový festival. Asi nejvýstižnějším petičním místem je tetovací salon v Opavě.

Z náporu příznivců jsou překvapeni i samotní organizátoři. „Neuvěřitelně nás potěšila vaše aktivita a až dechberoucí společenská zodpovědnost, se kterou jste se do celé akce pustili. Celé to snažení skutečně působí dojmem, že se Češi konečně rozhodli zaktivizovat a postavit se aktivně na odpor stávajícím prohnilým pořádkům. Očividně berete nové a dosud neosahané prvky přímé demokracie vážně a zodpovědně. Je až kouzelné, že jen prostým nadšeneckým úsilím a srdcem společně hravě dokážeme to, co ostatní nuceně potí v marasmu klišé, nečistého politického boje a pod záštitou tučných obnosů na kontech,“ píší ve svém prohlášení na facebooku.

Začínají se také objevovat první hesla případné prezidentské kampaně jako „Avatar na Hrad“ nebo „USA má prvního černého prezidenta my budeme mít prvního Barevného prezidenta!“. Hymnou by pak mohla být například píseň Žlutého psa Modrá je dobrá. Zatím to vypadá tak, že Franz na rozdíl od většiny ostatních prezidentských kandidátů nebude potřebovat ani korunu na volební kampaň. Lidé zatím dobrovolně a s chutí agitují přes sociální sítě a na petičních místech.

Loading...
Témata: Franz, Vladimír
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat Čechů z Wu-chanu? Po evakuaci by byli v karanténě ve Francii

27.01.2020 17:02 Aktualizováno Dva čeští studenti by po případné evakuaci z čínského Wu-chanu mohli zůstat v karanténě ve Francii.…

Novou šéfkou ČTÚ je Hana Továrková, vláda odvolala Nováka

27.01.2020 16:56 Aktualizováno Vláda dnes odvolala předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromíra Nováka, a to k dnešnímu…

Rozbroje v Praze. Podezřelá zakázka pro metro? Šéf DPP odmítá nařčení

27.01.2020 16:15 Pražský dopravní podnik (DPP) podle ředitele Petra Witowského nemohl v případě zadání kritizované…

Nová vlna antisemitismu: Svět se potýká s nenávistí, ČR problémy nemá,…

27.01.2020 14:47 Svět včetně Evropy se potýká nejen s novou vlnou antisemitismu, ale obecně s projevy nenávisti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama