Kolem Drábka se množí pochybnosti!

Praha – Myslíte si, že není možné, aby na ministerstvu zmizely dokumenty? Zvlášť na ministerstvu vnitra (MV), které má na starosti ochránce naší bezpečnosti? Opak je pravdou a na zmíněném ministerstvu je postrádána dokumentace k veřejné zakázce, která byla uzavřená v roce 2008, a je podstatná pro rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zastavení plnění chybné zakázky za 2 miliardy korun. Takovou informaci dnes uvedla na serveru Nadačního fondu proti korupci (NFPK) analytik fondu Martin Soukenka.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jaromír Drábek
doporučujeme

Pochybný informační systém, který zavedl na úřady práce ministr Jaromír Drábek, nic moc české společnosti nepřinesl. Ba naopak – stále není plně funkční, způsobil tak na úřadech jen chaos, a oproti původnímu je trojnásobně předražený, jak uvádí NFPK. Drábek navíc zneužívá rámcové smlouvy uzavřené ministerstvem vnitra se společností Microsoft o poskytovaných službách. Vzhledem k tomu, že jsou originály této smlouvy na MV k nedohledání, hromadí se logicky spekulace, zda v tom nemají prsty jak Drábek tak Kubice. Či nemá na MV Drábek příliš blízké spolupracovníky.

ÚOHS požádal MV o dodání originálů dokumentace k zakázce z roku 2008, která nese název: Uzavření rámcové smlouvy na poskytování licencí k produktům Microsoftu. Ministerstvo však ÚOHS sdělilo, že materiály poskytnout nemůže, protože byly odcizeny některými ze zaměstnanců.

„Chování MV je naprosto skandální a předpokládáme, že jak ministr vnitra Kubice, tak premiér Nečas vyvodí důsledky z toho, jakým způsobem je nakládáno s úředními dokumenty a originály smluv na MV,“ uvedl Soukenka a dodává: „Upozorňujeme dále, že MV tímto přiznalo několikeré porušení zákonů a deklarovalo směrem k potenciálním významným investorům a Evropské unii, jakým způsobem je v ČR nakládáno s nezávažnějšími dokumenty a s obchodními tajemstvími. Předpokládáme dále, že Evropskou komisi bude toto vyjádření zajímat i vzhledem k tomu, že přibližně 800 milionů korun zmíněné zakázky má uhradit Evropská unie.“

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama