Kolem Drábka se množí pochybnosti!

Praha – Myslíte si, že není možné, aby na ministerstvu zmizely dokumenty? Zvlášť na ministerstvu vnitra (MV), které má na starosti ochránce naší bezpečnosti? Opak je pravdou a na zmíněném ministerstvu je postrádána dokumentace k veřejné zakázce, která byla uzavřená v roce 2008, a je podstatná pro rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zastavení plnění chybné zakázky za 2 miliardy korun. Takovou informaci dnes uvedla na serveru Nadačního fondu proti korupci (NFPK) analytik fondu Martin Soukenka.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jaromír Drábek

Pochybný informační systém, který zavedl na úřady práce ministr Jaromír Drábek, nic moc české společnosti nepřinesl. Ba naopak – stále není plně funkční, způsobil tak na úřadech jen chaos, a oproti původnímu je trojnásobně předražený, jak uvádí NFPK. Drábek navíc zneužívá rámcové smlouvy uzavřené ministerstvem vnitra se společností Microsoft o poskytovaných službách. Vzhledem k tomu, že jsou originály této smlouvy na MV k nedohledání, hromadí se logicky spekulace, zda v tom nemají prsty jak Drábek tak Kubice. Či nemá na MV Drábek příliš blízké spolupracovníky.

ÚOHS požádal MV o dodání originálů dokumentace k zakázce z roku 2008, která nese název: Uzavření rámcové smlouvy na poskytování licencí k produktům Microsoftu. Ministerstvo však ÚOHS sdělilo, že materiály poskytnout nemůže, protože byly odcizeny některými ze zaměstnanců.

„Chování MV je naprosto skandální a předpokládáme, že jak ministr vnitra Kubice, tak premiér Nečas vyvodí důsledky z toho, jakým způsobem je nakládáno s úředními dokumenty a originály smluv na MV,“ uvedl Soukenka a dodává: „Upozorňujeme dále, že MV tímto přiznalo několikeré porušení zákonů a deklarovalo směrem k potenciálním významným investorům a Evropské unii, jakým způsobem je v ČR nakládáno s nezávažnějšími dokumenty a s obchodními tajemstvími. Předpokládáme dále, že Evropskou komisi bude toto vyjádření zajímat i vzhledem k tomu, že přibližně 800 milionů korun zmíněné zakázky má uhradit Evropská unie.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama