Popelka prezidentem? Jsem druhý Masaryk, přepíšu Ústavu

Praha – Je tu další kandidát na post hlavy státu. Kandidaturu ohlásil Slávek Popelka, který je protagonistou hnutí Holešovská výzva. Podle hnutí je Popelka pokračovatelem tradice T.G. Masaryka a iniciativa ho potřebuje k tomu, aby prosadila svůj cíl, kterým je přeměna systému.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Slávek Popelka

Slávka Popelku hnutí označuje za svého vůdce. Věta v prohlášení tak připomíná spíš totalitní stranu než prodemokratickou iniciativu: „Proto jsme navrhli na post prezidenta ČR přirozenou autoritu, vůdce a symbol myšlenek Holešovské výzvy, pana Mgr. Slávka Popelku“.

Členové Holešovské výzvy zveřejnili své důvody, pro podporují právě Popelku: „Nechceme dát svůj hlas kterémukoli z kandidátů, který se podílel na vytváření současného politického, ekonomického a sociálního prostředí. S ohledem na naše zkušenosti chceme vyloučit podíl na ústavní moci ze strany různých kamarádíčků a sponzorů současného režimu. Naše obavy se týkají také polistopadových „sametových“ politiků, kteří nesou rovněž svůj podíl na současném společenském klimatu. Poučili jsme se ze svých prvotních chyb a nedovolíme, aby se současná situace v naší vlasti opakovala“.

Dokonce plánují potrestat polistopadové politiky, kteří podle nich ožebračují vlast. Vznikne kvůli tomu nová Ústava: „Vyvodíme odpovědnost polistopadových politiků za způsob, jakým ožebračují naši vlast a budeme důrazně požadovat jejich potrestání v souladu s platnými zákony. K potrestání bude sloužit také nová Ústava ČR na které se účinně podílíme“.

Hnutí si pravděpodobně neuvědomuje, že novou Ústavu schvaluje parlament a prezident nemá šanci změny v Ústavě ovlivnit. Každopádně má Popelka přinést změnu do české politiky.

Bývalý disident rozšiřuje řady kandidátů na Hrad. Jeho šance jsou však s ohledem na pokles zájmu o Holešovskou výzvu mizivé. Hnutí se zdiskreditovalo poté, co vyšlo najevo, že nemá dlouhodobý program a neumí své cíle vysvětlit. Mezi jedním z těchto cílů je zrušení politických stran nebo absolutní odvolatelnost politiků, soudců nebo státních zástupců. Všichni by byli odvolatelní referendem.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama