Potetovaný Franz: Chci legalizovat marihuanu! Sůl taky nikdo nezakázal

Praha – Prezidentský kandidát Vladimír Franz je pro legalizaci marihuany. Srovnává ji se solí. Ta může člověka dokonce zabít a nikdo ji nekriminalizuje. Řekl to na svém videoblogu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimír Franz

„Je mnoho rostlin a každá z nich má v sobě nejrůznější látky,“ začíná svou myšlenku Franz. Marihuana se podle něj stala jakýmsi symbolem. „Proč trestně stíhat člověka, kterému vyrostla na zahradě?“ ptá se potetovaný kandidát.

A přidává výčet rostlin, které jsou mnohem nebezpečnější, a nikdo se je nesnaží vymýtit. Mezi takovými rostlinami jsou konvalinky, náprstník nebo vraní oko.

Franz udává i příklad nebezpečné potraviny. Je jí sůl. „Sůl ve velkém množství nám může uzpůsobit smrt. Máme proto kriminalizovat sůl?“ dotazuje se opět Franz.

Kandidát na prezidenta se řídí heslem, že „je na člověku, aby zvážil, co je pro něho dobré a v jaké míře“. Člověk prý nemá právo kriminalizovat přírodu: „Nemyslím si ale, že člověk, který je stejně jako mnozí jiní živočichové na této planetě hostem, má právo kriminalizovat přírodu“.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD lavíruje. Skončí ve vládě? Babišova kauza ostře rezonuje i v krajích

15.11.2018 13:19 Aktualizováno Předseda sociálních demokratů a vicepremiér v menšinové vládě ANO a ČSSD Jan Hamáček dnes na zhruba…

Primátorem Českých Budějovic je opět Svoboda (ANO), opozice už kritizuje

15.11.2018 13:06 Zastupitelé Českých Budějovic dnes opět zvolili primátorem Jiřího Svobodu (ANO). Město bude řídit…

Hřib byl zvolen primátorem Prahy. Piráti oslavují, opozice je uražená

15.11.2018 13:01 Aktualizováno Novým pražským primátorem je Pirát Zdeněk Hřib. Na ustavujícím jednání ho dnes zvolilo 39 z 65…

Senát vyzval Babiše k rezignaci. Hrozí v ČR předčasné volby?

15.11.2018 12:56 Aktualizováno Senát označil za nepřijatelné, aby premiér Andrej Babiš (ANO) s ohledem na nová podezření zůstal ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama