Dvořák sebevědomě lže do očí!

Praha – Člen analytického týmu Nadačního fondu proti korupci Martin Soukenka našel velké množství vzájemně si odporujících tvrzení ve výrocích bývalého ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy Martina Dvořáka. Proti němuž a dalším podal nedávno odvolaný ředitel DPP Vladimír Lich trestní oznámení kvůli pro podnik nevýhodným zakázkám.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bývylý ředitel neví, co se v jeho podniku dělo?

Soukenka tak vyzývá Dvořáka a jeho právnickou firmu Šachta&Partners, jejíž služby po dlouhá léta Dvořák využíval: „pánové, dohodněte se!“ Soukenka je totiž přesvědčen, že jeden z „šachtovců“ Dvořáka usvědčil ze lži.

V Událostech, komentářích ČT24 vysílaných 20.srpna si Dvořák výrazně protiřečil, když uváděl, jak se právníci Š&P dostali do služeb DPP. Uvedl, že proběhlo řádné poptávkové řízení, kdo bude poskytovat právnické služby DPP, ale zároveň uvedl, že Š&P přivedl, neboť byl s jejich službami spokojený již dříve. „Měli vzejít až jako vítězové poptávkového řízení,“ vysvětluje Soukenka standardní postup.

Serveru IHNED.cz 22.srpna právník zmiňované společnosti sdělil, že žádné poptávkové řízení neproběhlo a řekl: „… Potřeboval se opřít o poradenský aparát lidí, kterým mohl věřit, tedy najatých externistů. Provedení výběrového řízení takového typu mohlo klidně zabrat rok i více.“

Soukenka upozorňuje na časté protimluvy v projevech Dvořáka. V Otázkách Václava Moravce 26.února řekl sebevědomě, že z DPP nebyla vyvedena ani koruna. Poté však uvedl, že DPP má obrat za rok 15 miliard, za rok provádí až stovky výběrových řízení, tisíce smluv a jeden člověk o všem neví. To znamená, že nemůže říci, že z podniku nezmizela ani koruna.

Dopravní podnik pod vedením Dvořáka uzavřel na deset let smlouvu na poskytování SMS jízdenek. Tato smlouva může být prodloužena při zájmu zprostředkovatele i přes neochotu DPP, což je dle Soukenky nevýhodné. „Ten, kdo má mít nad věcmi kontrolu, je totiž odběratel, který platí,“ dodává Soukenka.  Ačkoli Dvořák v Interview ČT24 1.srpna řekl, že jde o absolutně výhodnou smlouvu.

Témata: Dvořák, Martin
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama