Vůči korupční politice nejsme bezmocní!

Praha – Blíží se podzimní volby do krajských zastupitelstev a Senátu a člen Nadačního fondu proti korupci se zamýšlí nad volební kampaní kandidátů. Projektový manažer fondu Janusz Konieczny přemýšlí nad financováním kampaně.

Přidejte svůj názor

Hlas u voleb má pro politiky velkou cenu!

Za problematické považuje pravidlo, že čím více prostředků strana využije pro svoji propagaci, tím lepšího výsledku dosáhne u voleb. Má to ale háček. „Nezřídka totiž zároveň platí pravidlo, že čím více prostředků pro danou kampaň strana získá, tím více závazků vůči mocenským skupinám tato strana má a bezpodmínečně je musí splnit,“ píše Konieczny.

Mnoho politiků je pouhými loutkami, jejichž funkcí je pouze důvěryhodně působit na veřejnost. Mnoho z nich si takové své postavení ani neuvědomuje. Konieczny popisuje, co následuje po jejich vystřízlivění a uvědomění si své pozice: „jsou velmi slabí a zbabělí a samotnému korupčnímu systému podlehnou.“

Občané republiky však nejsou bezmocní, neboť na našich hlasech jsou silné mocenské skupiny, které se pouští do korupčního jednání, závislé. O tom, že náš hlas je důležitý, svědčí dle Konieczného kampaně, kdy kandidáti slíbí cokoli, rozdávají dárky či za hlas vyplácejí peníze.

„Měli bychom důvěřovat takovým kandidátům o veřejné funkce, kteří jsou v první řadě nezávislí ve svém rozhodování, a na základě jejich minulosti lze vytvořit jejich konkrétní profil. Dokážeme se již orientovat ve schvalované legislativě a relativně objektivně zhodnotit práci příslušných politických stran či konkrétních poslanců. Někteří volební kandidáti jdou příkladem, jejich pracovní doba je téměř nepřetržitá, a proto je vyhledejme a podpořme,“ dodává Konieczny.

Témata: Volby
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama