Kraus otevřeně o korupci: Korupčníci o ní mluví, aby ji maskovali! Jako Rath

Praha – Nejen česká politika, ale i celá česká společnost trpí všudypřítomnou korupcí. Z toho důvodu byl v loňském roce zřízen Karlem Janečkem, Stanislavem Bernardem a Janem Krausem Nadační fond proti korupci. Jan Kraus se zamýšlí nad tím, jak slovo korupce zevšednělo a stalo se politickým kýčem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kolik milionů za našimi zády se z veřejných peněz přerozděluje a míří na soukromá konta?

„Pravda, většina toho o čem mluví politici, jsou většinou floskule a fráze, většina z nich to také používá jako žvanírnu obhajující jejich vlastní misku. Korupčníci zase mluví o korupci, aby maskovali skutečnost, že v ní jedou. Jako např. Dr. Rath. O korupci jistě píše řada zkorumpovaných novinářů, atd.,“ uvádí Kraus s tím, že bychom si měli uvědomit, že váhu slovům dává ten, kdo je vyslovuje, jaký člověk.

NFPK je dle Krause nejsilnější organizace bojující proti rozlezlé korupci v České republice. Jiná společnost podobná Fondu, financovaná ze soukromých zdrojů zde neexistuje. Kraus by dal ruku do ohně za to, že ani jeden z jeho kolegů z NFPK tuto činnost nepoužívá jen jako prostředek ke svému vlastnímu obohacení.

Korupce „požírá“ demokracii a kazí Českou republiku. „Odpor gaunerů vůči naší aktivitě cítíme (různá obvinění, žaloby, mediální podpásovky, apod.), a i to nás utvrzuje v naději, že snad konáme dobře a účinně. Lidé k nám postupně získávají důvěru a dodávají stále víc konkrétních poznatků o šmelině. Lpíme na své apolitičnosti - zejména v tom smyslu, že nám je jedno, z které strany je který zloděj,“ dodává.

Témata: Kraus, Jan | Korupce
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama