Pro Drábka si možná také přijdou. Měl by se začít bát, myslí si analytik Janečkova fondu

Praha – Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP09) by se měl začít bát policejní návštěvy. Myslí si to analytik protikorupčního fondu Karla Janečka, Petr Soukenka. Ten poskytl rozhovor serveru ihned.cz.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jaromír Drábek (TOP09)
doporučujeme

Nadační fond proti korupci podal na ministerstvo trestní oznámení kvůli pochybné systematizaci úřadu. Tu prý byla přihrána pro různé kamarády. Proto si Soukenka myslí, že existuje souvislost s trestním oznámením a dnešním zásahem protikorupční policie.

O jednom ze zatčených, náměstku Šiškovi, mluvil analytik s despektem. „Choval se tak, jako že je neohrozitelný, že je na ministerstvu nadosmrti. I na některých uzavřených jednání otevřeně přiznával, že v rámci toho nového systému, který rozjíždělo ministerstvo v lednu, to "zprasili". Byl si ale svojí pozicí tak jistý, že si nebral servítky. Možná právě proto, že je napojen na ministra Drábka,“ řekl pro ihned.cz.

Teď by se měl začít bát samotný ministr Drábek, aby si nepřišla policie i pro něj. „Já být na místě ministra Drábka, tak bych se bál. Na druhé straně je pravda, že v rámci mediálních vystoupení hovořil takovým způsobem, že to nasvědčovalo tomu, že buď není vůbec informován, nebo záměrně lhal. Šiška je ale jeho člověk, kterého vždycky bránil,“ prohlásil Soukenka.

Jedná se tak o další ránu pro kritizovaného ministra. Šiška totiž patřil k jeho nejbližším spolupracovníkům a Drábek ho několikrát v médiích hájil.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se potýká s podezřením, že nový systém výplaty dávek je minimálně pochybný. Dále je kritizován projekt sKaret a to i s úst některých koaličních poslanců. Nemluvě o kritice veřejnosti, odborů a samozřejmě opozice.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama