Další zmanipulované hlasování na ČT? Ano, říká...

Praha – Včerejší vystoupení odstupujícího ministra práce Jaromíra Drábka (TOP09) vyvolalo bouřlivé reakce. Na konci pořadu totiž Drábek získal 67% kladných hlasů za své vystoupení a to se lidem nelíbí. K reakci to vyprovokovalo i poslance ČSSD Stanislava Humla.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Stanislav Huml (ČSSD)
doporučujeme

Lidé hlasování označili za zmanipulované. Podezřívají z toho TOP09, PR agentury najaté TOP09 nebo Českou televizi. Huml to vidí jasně. PR oddělení strany Jaromíra Drábka mělo nažhavené všechny počítače a jelo se dlouho do noci.

Nutno dodat, že výsledek Jaromíra Drábka (TOP09) je přinejmenším pochybný, když vezmeme v potaz, že je to ministr nejméně oblíbené vlády v historii samostatné ČR a jeho resort patří k těm nejvíce kritizovaným, jelikož reformy MPSV se lidí dotýkají asi nejvíc.

Proto je zvláštní onen velmi positivní výsledek. Českou televizi to dohnalo k tomu, že na konci pořadu ukázal moderátor dva grafy. Jeden ukazoval průběh hlasování, kdy na začátku vedly suverénně negativní hlasy a následně se hlasování de facto 40 minut drželo na konečném výsledku. Druhý pak ukazoval nárůst počtu hlasujících, který byl víceméně bez velkých výkyvů.

Nízké pravděpodobnosti, že by Drábek mohl získat takový výsledek, jaký získal, si všiml i Stanislav Huml (ČSSD). „Plyne mi z toho závěr, že PR oddělení TOP09 mělo rušný večer. Všechny počítače byly plně vytíženy, a jaký je skutečný výsledek "obliby" pana ještěministra práce a sociálních věcí jsme se nedozvěděli. Soudě podle posledního průzkumu veřejného mínění, kde obliba celé vlády spadla na 17% a stoprocentně vládě věří jen 2% lidí, by objektivní číslo bylo někde mezi. Asi jako u vicepremiérky Peake, která docílila obdivuhodných 10% kladných hlasů. Pan Drábek pak je pilíř negativních kroků této vlády. Nemohl být lepší. Pokud byl, je to prostě podvod. A chlapcům z TOP09 stojí za to o tom sama sebe přesvědčovat,“ myslí si Huml.

Zvláštní mu přijde také počet hlasujících, který byl nebývale vysoký. „Karolíně Peake hlasovalo celkem 2727 diváků. O 1343 méně. Vypadá to, že jsme se dopracovali k číslu, kolik hlasů do plusu museli IT odborníci "přišoupnout" ke kladnému hodnocení svého guru,“ dodává dopravní expert.

Během Hyde parku zazněl dotaz, ve kterém se psalo, že TOP09 sestavila tým dobrovolníků, kteří dostali za úkol kladně hodnotit vystoupení Jaromíra Drábka a zároveň měli psát pozitivní dotazy. Ty během vysílání skoro nezazněly, což jen posiluje tvrzení, že hlasování bylo zmanipulované.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš je po návštěvě Malešic zklamán, pro vládní čtvrť preferuje Letňany

15.11.2019 14:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) si dnes prohlédl areál hlavního třídicího střediska České pošty v…

"Děláme antirevoluci." Minář tepe stav demokracie v ČR, rýpl si do Zemana…

15.11.2019 13:23 Demokracie v Česku je podle organizátora nynějších demonstrací Mikuláše Mináře nemocná a nevzkvétá.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě o demokracii…

15.11.2019 13:07 V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 12:15 Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama