Další zmanipulované hlasování na ČT? Ano, říká...

Praha – Včerejší vystoupení odstupujícího ministra práce Jaromíra Drábka (TOP09) vyvolalo bouřlivé reakce. Na konci pořadu totiž Drábek získal 67% kladných hlasů za své vystoupení a to se lidem nelíbí. K reakci to vyprovokovalo i poslance ČSSD Stanislava Humla.

Stanislav Huml (ČSSD)
doporučujeme

Lidé hlasování označili za zmanipulované. Podezřívají z toho TOP09, PR agentury najaté TOP09 nebo Českou televizi. Huml to vidí jasně. PR oddělení strany Jaromíra Drábka mělo nažhavené všechny počítače a jelo se dlouho do noci.

Nutno dodat, že výsledek Jaromíra Drábka (TOP09) je přinejmenším pochybný, když vezmeme v potaz, že je to ministr nejméně oblíbené vlády v historii samostatné ČR a jeho resort patří k těm nejvíce kritizovaným, jelikož reformy MPSV se lidí dotýkají asi nejvíc.

Proto je zvláštní onen velmi positivní výsledek. Českou televizi to dohnalo k tomu, že na konci pořadu ukázal moderátor dva grafy. Jeden ukazoval průběh hlasování, kdy na začátku vedly suverénně negativní hlasy a následně se hlasování de facto 40 minut drželo na konečném výsledku. Druhý pak ukazoval nárůst počtu hlasujících, který byl víceméně bez velkých výkyvů.

Nízké pravděpodobnosti, že by Drábek mohl získat takový výsledek, jaký získal, si všiml i Stanislav Huml (ČSSD). „Plyne mi z toho závěr, že PR oddělení TOP09 mělo rušný večer. Všechny počítače byly plně vytíženy, a jaký je skutečný výsledek "obliby" pana ještěministra práce a sociálních věcí jsme se nedozvěděli. Soudě podle posledního průzkumu veřejného mínění, kde obliba celé vlády spadla na 17% a stoprocentně vládě věří jen 2% lidí, by objektivní číslo bylo někde mezi. Asi jako u vicepremiérky Peake, která docílila obdivuhodných 10% kladných hlasů. Pan Drábek pak je pilíř negativních kroků této vlády. Nemohl být lepší. Pokud byl, je to prostě podvod. A chlapcům z TOP09 stojí za to o tom sama sebe přesvědčovat,“ myslí si Huml.

Zvláštní mu přijde také počet hlasujících, který byl nebývale vysoký. „Karolíně Peake hlasovalo celkem 2727 diváků. O 1343 méně. Vypadá to, že jsme se dopracovali k číslu, kolik hlasů do plusu museli IT odborníci "přišoupnout" ke kladnému hodnocení svého guru,“ dodává dopravní expert.

Během Hyde parku zazněl dotaz, ve kterém se psalo, že TOP09 sestavila tým dobrovolníků, kteří dostali za úkol kladně hodnotit vystoupení Jaromíra Drábka a zároveň měli psát pozitivní dotazy. Ty během vysílání skoro nezazněly, což jen posiluje tvrzení, že hlasování bylo zmanipulované.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama